• Ocak Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Ocak ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Calibre Coffee olarak seçildi. Bu konudan Ocak ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Satılık Bugattisini Satan Bilge

Ürünün Fiyatı
10000
Merhaba dostlar,
Bu başlık hem inceleme, hem de satış ilanı olacaktır.

Satış sebebim model yükseltme. Yılın ikinci çeyreği HX bir makineye geçme düşüncem var. Şimdi biraz boş vaktim olduğu için ilanı hazırlayım dedim.

Fiyat: 10.000 tl düşünüyorum. Elektrikli espresso öğütücüsü ile takasa girmek isteyen çıkmaz diye düşünüyorum. HX bir makineden model düşürmek isteyen de çıkmaz. Ama yine de bu şekilde altlı üstlü takasa açığız. M2 Macbook Air de olabilir. Ya da Xiaomi redmi 12/13. Neyse fazla sulandırmayalım.

Bu makineyle geçtiğimiz yılın Nisan ayında tanıştık. Forumun ikinci el ilanlarından almıştım. Küresel ısınmanın getirdiği kavurucu yaz günlerinde ferahlamak için espresso + soğuk süt + buz kombinasyonunu tüketiyordum. Son 1 aydır latte yapmaya çalışıyorum.

Makinenin en olumsuz özelliği hakkında hiçbir bilgi bulunmaması.
Resmi sitede sadece şu teknik veriler var:
1000016228.jpg

Resmi YouTube kanalında ise şu sinir bozucu video var:

Yerli yabancı forumlarda da dişe dokunur bir bilgi bulamadım. Araba olan Bugatti'nin bu makineden daha fazla kullanıcısı olabilir.

Gelelim benim deneyimlerime:

-Makine çok hızlı ısınıyor. ( 2- ) Zannediyorum ki termoblok yapıda.
-Portafiltre 57 mm basınçsız sepet. Single shot sepet de vardı sanırım hiç kullanmadım. (Kutu içeriği kontrol edilecek) double shot sepette CMD 9 klik, 14 gram demleme yapıyorum. 14 gramdan fazlası grup başlığıyla temas ediyor.
- Kutudan plastik tamperimsi bir nesne çıktı. Onu kullanamazdım. 57mm tamper satın aldım. Pitcher da çıkmadı kutudan. 350 ml pitcher satın aldım. Bunları da vereceğim satarken.
- Buhar çubuğu sabit. Sağa sola oynamıyor. Açıyı tutturamadığımdan mı nedir microfoam oluşturamadım. Sütün bir kısmı köpük kalan kısmı su kıvamına geliyor.
- Arkasında su haznesi var. 0,8 L
- Makine çok seksi duruyor. İtalyanlar biliyor bu tasarım işini.

Özetle giriş seviyesi için sorunsuz, tatminkar bir makine.
1000016238.jpg

Son düzenleme:
kim demiş bilgi yok diye :) 3 yıl kullandım, alacak arkadaşa her türlü destek olurum. Bu arada benim makinem bende hala kıyamadım satmaya, koydum bir köşede dinleniyor

Geri