• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Brita Marella XL 3.5 lt Maxtra Filtreli Sürahi

Su arıtmak için oldukça yaygın kullanılıyor ve düşük maliyetli bir çözüm. Yaptığım kör tadımda başarılı bir sonuç aldı, hem kahvede hem de normal içmek için.
Son videomda bu sürahiyi denedim, kör tadım yaptım ve kahve-su ilişkisine genel olarak değindim. İlgilenen arkadaşlar için video:

Kahve severler için çok yayrlı bir kaynak olmuş. Emeğinize sağlık.

Kahve için pek kullanmasam da ben de memnunum Brita'dan.
Performansı musluktan akan suyla doğru orantılı. Şebeke suyunuz içilmeyecek haldeyse beklentiniz de ona göre olsun.

ben kesinlikle randıman alamadım. @kahvetrip inde ölçümlediği gibi suyu max 35-40ppm seviyesinde seyreltebiliyor. 380-400ppm arasın suyu olan Antalya'da hiç mi hiç bir işe yaramıyor. Ben bazen 100ppm üstü gelen damacana sularda kullanıyorum.

Halihazırda içilen şebeke suyumuzda içmeye,çaya ve kahveye brita kullanıyorum.Ölçüm yapmadım ama suyun tadı olumlu yönde çok fark etti.Ayrıca çaydanlık ve ketılda kireç oluşumu olmuyor artık.

Evet, bu inceleme Brita’yı, Abant’ı, Buzdağı’nı bırakıp Taşkesti ile yola devam etmemiz gerektiğini gösterdi bana da 😆
abant ve buzdağının kullanılmaz olduğunu nereden çıkardınız ya da bu kanıya nasıl geldiniz :) keza kullanılan abant su bizlerin aldığı bim de satılan abant sudan farklı.

abant ve buzdağının kullanılmaz olduğunu nereden çıkardınız ya da bu kanıya nasıl geldiniz :) keza kullanılan abant su bizlerin aldığı bim de satılan abant sudan farklı.
Latife ediyorum efendim :) Brita test ederken sevgili Onur’un yarışmasından Taşkesti birinci çıkınca sürpriz bir kahve suyu markamız oldu diye düşündüm.

Son düzenleme:
Denizlide Yaşıyorum Çeşme Suyu 300-350 ppm Civarında geziyor. Brita 260-270 e düşürüyor en fazla onuda Çaya ve yemeklere klor kokusunu giderdiği için kullanıyorum kahveye felan hayatta gitmiyor sanki böyle Gövdeden ibaret acı sert bir kahve içiyormuş gibi oluyorum 1 kere denedimde :D :D

Damacana Bozdoğan Madranla yola devam :)

Denizlide Yaşıyorum Çeşme Suyu 300-350 ppm Civarında geziyor. Brita 260-270 e düşürüyor en fazla onuda Çaya ve yemeklere klor kokusunu giderdiği için kullanıyorum kahveye felan hayatta gitmiyor sanki böyle Gövdeden ibaret acı sert bir kahve içiyormuş gibi oluyorum 1 kere denedimde :D :D

Damacana Bozdoğan Madranla yola devam :)

kesinlikle katılıyorum. kloru bile arıtmıyor bence ama bişeyleri çektiği belli.

Su arıtmak için oldukça yaygın kullanılıyor ve düşük maliyetli bir çözüm. Yaptığım kör tadımda başarılı bir sonuç aldı, hem kahvede hem de normal içmek için.
Son videomda bu sürahiyi denedim, kör tadım yaptım ve kahve-su ilişkisine genel olarak değindim. İlgilenen arkadaşlar için video:

5-6 yıl önce Taşkesti'deki Sarot Termal tesislerinde kalmıştık bir hafta. Çok güzel, yeşillik bir yer Taşkesti. Döndükten sonra Taşkesti damacana su almaya başladık eve. O gün bugündür Taşkesti damacana alıyoruz. Yalnız evde bir tek ben damacana su içmiyorum. Ben eskiden beri Ankara'nın çeşme suyunu beğenirim (Nasıl bir damak tadım varsa?!). Pandemi döneminde kahve merakım katlanarak arttı. Bundan sonra suya daha fazla önem vereceğim herhalde. İşe Taşkesti suyunu içmekle başlayabilirim! :)

Geri