• Eylül
    Sevgili Ziyaretçi Ekim ayı gelmesi ile birlikte Kahve Kulübü kahve alım anketini sonuçlandırdık. Sizlerin oyları ile belirlenecn firmadan Ekim ayı toplu kahve alımı yapılacak.
    Ekim ayı Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Grubuna katılmayı unutmayın.

Brita Marella XL 3.5 lt Maxtra Filtreli Sürahi

kahvetrip

İyi Bilinen Üye
Su arıtmak için oldukça yaygın kullanılıyor ve düşük maliyetli bir çözüm. Yaptığım kör tadımda başarılı bir sonuç aldı, hem kahvede hem de normal içmek için.
Son videomda bu sürahiyi denedim, kör tadım yaptım ve kahve-su ilişkisine genel olarak değindim. İlgilenen arkadaşlar için video:

turkocigo

Üye
İsim
Cihan
Daha fazla  
İsim
Cihan
Değirmen
Timemore G1, Hario Skerton
Ekipmanlar
Kütahya V60 Dripper, LilyDrip
Kahve severler için çok yayrlı bir kaynak olmuş. Emeğinize sağlık.

tunca

Üye
İsim
Tunca
Daha fazla  
İsim
Tunca
Değirmen
Comandante C40
Ekipmanlar
V60, Melitta
Kahve için pek kullanmasam da ben de memnunum Brita'dan.
Performansı musluktan akan suyla doğru orantılı. Şebeke suyunuz içilmeyecek haldeyse beklentiniz de ona göre olsun.

ufukarican

Üye
İsim
Ufuk ARICAN
Daha fazla  
İsim
Ufuk ARICAN
Değirmen
Comandante C40
Ekipmanlar
V60,Aeropress Stagg EKG
Kahve Arkadaşlığı İstiyor musunuz?
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
Antalya
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Muratpaşa
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
Kepez
ben kesinlikle randıman alamadım. @kahvetrip inde ölçümlediği gibi suyu max 35-40ppm seviyesinde seyreltebiliyor. 380-400ppm arasın suyu olan Antalya'da hiç mi hiç bir işe yaramıyor. Ben bazen 100ppm üstü gelen damacana sularda kullanıyorum.

Gogo

Üye
İsim
Umut
Daha fazla  
İsim
Umut
Espresso Makinesi
Lelit Bianca
Değirmen
Commandante C40,Mignon Perfetto
Ekipmanlar
V60 kasuya,V60,Black Mirror,moccamaster
Halihazırda içilen şebeke suyumuzda içmeye,çaya ve kahveye brita kullanıyorum.Ölçüm yapmadım ama suyun tadı olumlu yönde çok fark etti.Ayrıca çaydanlık ve ketılda kireç oluşumu olmuyor artık.

jackjoker

İyi Bilinen Üye
Daha fazla  
Ekipmanlar
Delter Coffee Press, Aeropress, Comandante c40, V60, Konchero, Hario Tarti
Evet, bu inceleme Brita’yı, Abant’ı, Buzdağı’nı bırakıp Taşkesti ile yola devam etmemiz gerektiğini gösterdi bana da 😆
abant ve buzdağının kullanılmaz olduğunu nereden çıkardınız ya da bu kanıya nasıl geldiniz :) keza kullanılan abant su bizlerin aldığı bim de satılan abant sudan farklı.

MuratBlues

İyi Bilinen Üye
İsim
Murat Attila
abant ve buzdağının kullanılmaz olduğunu nereden çıkardınız ya da bu kanıya nasıl geldiniz :) keza kullanılan abant su bizlerin aldığı bim de satılan abant sudan farklı.
Latife ediyorum efendim :) Brita test ederken sevgili Onur’un yarışmasından Taşkesti birinci çıkınca sürpriz bir kahve suyu markamız oldu diye düşündüm.

Son düzenleme:

AltayOzger

İyi Bilinen Üye
Editör
İsim
Altay
Daha fazla  
İsim
Altay
Değirmen
Timemore Chestnut C1 - Severin KM3873
Ekipmanlar
V60-Aeropress-Kalita-Cafflano Kompresso
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
Denizli
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Merkezefendi
Denizlide Yaşıyorum Çeşme Suyu 300-350 ppm Civarında geziyor. Brita 260-270 e düşürüyor en fazla onuda Çaya ve yemeklere klor kokusunu giderdiği için kullanıyorum kahveye felan hayatta gitmiyor sanki böyle Gövdeden ibaret acı sert bir kahve içiyormuş gibi oluyorum 1 kere denedimde :D :D

Damacana Bozdoğan Madranla yola devam :)

ufukarican

Üye
İsim
Ufuk ARICAN
Daha fazla  
İsim
Ufuk ARICAN
Değirmen
Comandante C40
Ekipmanlar
V60,Aeropress Stagg EKG
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
Antalya
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Muratpaşa
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
Kepez
Denizlide Yaşıyorum Çeşme Suyu 300-350 ppm Civarında geziyor. Brita 260-270 e düşürüyor en fazla onuda Çaya ve yemeklere klor kokusunu giderdiği için kullanıyorum kahveye felan hayatta gitmiyor sanki böyle Gövdeden ibaret acı sert bir kahve içiyormuş gibi oluyorum 1 kere denedimde :D :D

Damacana Bozdoğan Madranla yola devam :)

kesinlikle katılıyorum. kloru bile arıtmıyor bence ama bişeyleri çektiği belli.

AltayOzger

İyi Bilinen Üye
Editör
İsim
Altay
Daha fazla  
İsim
Altay
Değirmen
Timemore Chestnut C1 - Severin KM3873
Ekipmanlar
V60-Aeropress-Kalita-Cafflano Kompresso
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
Denizli
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Merkezefendi

kursad42

Aktif Üye
İsim
Kürşad
Daha fazla  
İsim
Kürşad
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
Ankara
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Çankaya
Su arıtmak için oldukça yaygın kullanılıyor ve düşük maliyetli bir çözüm. Yaptığım kör tadımda başarılı bir sonuç aldı, hem kahvede hem de normal içmek için.
Son videomda bu sürahiyi denedim, kör tadım yaptım ve kahve-su ilişkisine genel olarak değindim. İlgilenen arkadaşlar için video:

5-6 yıl önce Taşkesti'deki Sarot Termal tesislerinde kalmıştık bir hafta. Çok güzel, yeşillik bir yer Taşkesti. Döndükten sonra Taşkesti damacana su almaya başladık eve. O gün bugündür Taşkesti damacana alıyoruz. Yalnız evde bir tek ben damacana su içmiyorum. Ben eskiden beri Ankara'nın çeşme suyunu beğenirim (Nasıl bir damak tadım varsa?!). Pandemi döneminde kahve merakım katlanarak arttı. Bundan sonra suya daha fazla önem vereceğim herhalde. İşe Taşkesti suyunu içmekle başlayabilirim! :)