• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Brıkka Moka pot u sormak istiyorum

Şeyma Nur

Yeni Üye
İsim
Şeyma Nur
Daha fazla  
İsim
Şeyma Nur
Değirmen
Comandante
Ekipmanlar
V60,Harıo Hassas tartı, Wacaco nanopresso, Fellow, Chemex, Kalita, moccamaster
Merhabalar Brıkka Moka pot normallere göre 2 basınç daha fazla uyguluyormuş deneyen var ise
Espresso ile kıyaslayınca ona yakın bir kahve yapabiliyor mu ona göre almaya karar vereceğim
Normal Moka pottan çokta farkı yok ise almayacağım
Ama az da olsa espresso ya yakın kahve yapıyorsa almayı düşüneceğim?

Ekli dosyalar

• 260AF162-0378-4352-9D9C-0FFF296313CC.png
    260AF162-0378-4352-9D9C-0FFF296313CC.png
    250.4 KB · Görüntüleme: 55
Merhabalar Brıkka Moka pot normallere göre 2 basınç daha fazla uyguluyormuş deneyen var ise
Espresso ile kıyaslayınca ona yakın bir kahve yapabiliyor mu ona göre almaya karar vereceğim
Normal Moka pottan çokta farkı yok ise almayacağım
Ama az da olsa espresso ya yakın kahve yapıyorsa almayı düşüneceğim?
Espressoya en yakın Sonucu Cafflano Kompresso ile alabilirsiniz. Bir Cafflano Kompresso kullanıcısı olarak tavsiye ederim Brikka Sizi tatmin etmeyebilir. Detaylara https://www.kahvekulubu.net/sosyal/threads/cafflano-kompresso-manuel-espresso-makinesi.413/ konusundan ulaşabilirsiniz hatta forumda Satan bir arkadaşta vardı 2.El

Espresso makinesi 9 bar basınç uyguluyor, ocak üstü cihazların bu basınca ulaşması mümkün görünmüyor. Cihazı alacaksınız espresso için değil ayrı bir demleme yöntemi olarak düşünebilirsiniz. Sıradan bir mokapottan farkı olacağını düşünmüyorum.

Teşekkür ediyorum

Kompresso'da krema olarak da içim olarak da iyi sonuç elde etmek bana çok zor görünüyor. Nitelikli kahve dünyasıyla veya 3. nesil demleme teknikleriyle alakalı bile olmadığım zamanlarda bayat kahveyle staresso'da yaptığım (pompası 2 günde bozulduğu için iade ettiğim) şu kahve gibi olmayacağını düşünüyorum bu tür ucuz yollu elektriksiz seçeneklerin.

IMG-20190222-WA0003.jpg

Espresso inceligine inen degirmen varsa cafflano öneririm espressoya en yakın o veriyor.Moka pot kahvesi pek yakın sayılmaz.Cafflanoyu profesyonel makine ile denedik yanyana aroma anlamında kusursuz gövde biraz daha düşüktü

Normal mokapottan farkı brikkanin kahve çıkış yeri farklı olmasından dolayı mokapota göre bir kaç bar daha fazla basınç ile kahve vermesidir. Yalancı krema verir ama asla Espresso değildir .

ben de var bir tane, 2 cups. daha kremalı kahve alamadım kendisinden tahminen contasından. potta krema oluşuyor ama fincana koyuncaya kadar dağılıyor. contasını değiştiririm uğraşırım diyenlerin tekliflerine açığım ;)

Espresso makinesi 9 bar basınç uyguluyor, ocak üstü cihazların bu basınca ulaşması mümkün görünmüyor. Cihazı alacaksınız espresso için değil ayrı bir demleme yöntemi olarak düşünebilirsiniz. Sıradan bir mokapottan farkı olacağını düşünmüyorum.
ocak üstü cihazlardan 9 barista bu düşünceyi yıkmaya en ciddi aday :) ayrıca hoffmann incelemesi de var

300 pound, o paraya adada makine satıyolar ;)
ürün ciddi pahalı ama makine muadili görmüyorum ben bunu, taşınabilir espresso sınıfında değerlendirmek lazım. taşınabilirler içince iddia ettiği espressoyu yapıyorsa eğer düşünülebilir. mesela aram ile kıyaslanırsa o da pek ucuz değil...

Brikka uzun süre kullandım. Bialetti’nin normal moka potundan da kullandım. Aralarındaki tek fark Brikka’nın tepesindeki valf sayesinde yalancı krema vermesi. Hatta yalancı krema da değil köpük diyebiliriz, kahveyi köpürtüyor sadece. Yaptığı kahvenin de espresso ile uzaktan yakından alakası yok. Şimdi baktım 4 cup fiyatı 500 lira olmuş. O fiyatlara Minipresso gibi seçenekler bence daha iyi tercih olur.

nano mini kompresso.. bunların bile fiyatları uçmuş maalesef.

Geri