• Eylül
    Sevgili Ziyaretçi Eylül ayı gelmesi ile birlikte logomuzu değiştirdik ve Kahve Kulübü kahve alım anketini başlattık. Sizlerin oyları ile belirlenecek firmadan Eylül ayı toplu kahve alımı yapılacak.
    Eylül ayı Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Grubuna katılmayı unutmayın.

Breville BCG820 Topak Topak Dökülmesi

İsim
Suleyman
Daha fazla  
İsim
Suleyman
Merhabalar,
Önceleri bunu farketmemiştim fakat internette makineleri araştırınca ve videoları görünce tel tel ve sürekli döküm olmuyor, onun yerine topak topak ve daha yavaş döküm oluyor. Bu bahsettiğim belki bcg820 için normal de olabilir sadece bilgisi ya da tecrübesi olan birilerinden öğrenmek isterim.
Belki ben çok daha profesyonel makineleri takip ettiğimden böyle düşünüyor olabilirim
Teşekkürler

ytghan

İyi Bilinen Üye
İsim
Emre
Bu degirmenin topaklanma yaptiğini duymuştum.Kullananlar daha net cevap verebilir ama izlediginiz grinderler muhtemelen 60 mm civarı flat burrlu eureka falan.O grinderlar cok daha güçlü ve hizli şekilde dediginiz gibi veriyor kahveyi.Ben sorun olduğunu duşunmuyorum.Mesela fredi araştirirken onda da dediginiz gibiydi.Topaklanma yapmiyor ama yavas oguttugu için kademe kademe veriyordu

Bigvocate

İyi Bilinen Üye
Daha fazla  
Ekipmanlar
Breville BES920 - Breville BCG820 - Comandante C40 - Delter Press - Hario V60 - Konchero Gooseneck Kettle
Bcg820 kullanıcısı geldi, evet topaklanma oluyor, eğer bıçakların altındaki çarktan bir adet bulabilirsem güzel bir fikrim var, nerdeyse sıfır topaklanma ile olayı çözebilirim