• Eylül
    Sevgili Ziyaretçi Ekim ayı gelmesi ile birlikte Kahve Kulübü kahve alım anketini sonuçlandırdık. Sizlerin oyları ile belirlenecn firmadan Ekim ayı toplu kahve alımı yapılacak.
    Ekim ayı Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Grubuna katılmayı unutmayın.

Boxx Coffee

htlr

Aktif Üye
İsim
Salih
Daha fazla  
İsim
Salih
Türkiye'nin başarılı kavurmacılarından biri Boxx'ın konusunu da açalım :)

Geçen gün kafede v60 ile Etiyopya Oromia içtim gayet başarılıydı.

Ceren Aksu

İyi Bilinen Üye
Daha fazla  
Değirmen
Comandante C40
Ekipmanlar
Hiroia Jimmy, Fellow Stagg Ekg, Origami Dripper, Delter Press, V60 Kasuya Dripper, V60 Dripper, Aeropress
Bugüne kadar Boxx'tan aldığım kahveler arasından üzen hiç olmadı, sevdiğim kavuruculardan. Rwanda Titus çok beğenerek içtiğim bir kahveydi :giggle:

yavuzselim

Yeni Üye
Daha fazla  
Değirmen
Time More Nano
Ekipmanlar
Delter Coffee Prass-aeropres-cafflano kompact
Twitter
YSelimuzan
Bugün bitti
oromia :cry:

Avare

İyi Bilinen Üye
İsim
Sinem
Daha fazla  
İsim
Sinem
Değirmen
Comandante C40, Severin KM 3873, Sözen
Ekipmanlar
Hario V60 02, Origami Dripper M, LillyDrip, Soy Cezve G4, Bodum French Press, Ikea Rädig Moka Pot
Kahve Arkadaşlığı İl
Çanakkale
❤️Colombia Finca la Conchita❤️

ert--exxen

Aktif Üye
Şu ana kadar denediğim kavurucular arasında en homojen kavurma yapan firma olduğunu düşünüyorum. Ayrıca Covid-19 döneminde #evdekal etiket koduyla gerçek anlamda indirim yapan ve fiyat sınırlamasi olmadan ücretsiz her gün düzenli kargo hizmeti sunan bir firmadır.

Son düzenleme:

Corvo

Üye
Merhaba, boxx coffee'den Kolombiya bolivar veya Etiyopya limu deneyen var mı? Tavsiye eder misiniz

tahakucuk

Aktif Üye
İsim
Muammer Taha Küçük
Daha fazla  
İsim
Muammer Taha Küçük
Değirmen
Comandante
Ekipmanlar
V60, Kalita, Delter press
Kahve Arkadaşlığı İstiyor musunuz?
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
Kocaeli
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
İzmit
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
Derince
Boxx - Burundi rusenda ve etiyopya oromia çok iyiydi tavsiye ederim :)
Etiyopya oromia için v60 da nasıl bir tarif kullandınız ? Ben de çok beğendim ancak demlemedin sonlarına doğru 20-30 ml kahve süzülüp bardağa inmiyor demlemeye sonlandırıyorum süre çok uzamasın diye.

melih ismail

İyi Bilinen Üye
Etiyopya oromia için v60 da nasıl bir tarif kullandınız ? Ben de çok beğendim ancak demlemedin sonlarına doğru 20-30 ml kahve süzülüp bardağa inmiyor demlemeye sonlandırıyorum süre çok uzamasın diye.
Değirmen: Baratza Encore 18.Kademe
(75 ml 45 sn. Bloom, toplam 2 döküşte demleme 2.50 dakika bitiş.)
Oran: 1/15 345 ml.su 23gr. kahve
Filtre kağıdı: Hario Japon 40'lık
Su Sıcaklığı: 93 derece
Demleme Süresi: 2:50
natural kahve olduğu için toz üretmiştir filtre kağıdının dibinde yapışıyor bu tozlar ve demlemeyi geciktiriyor .dripperı sallayarak yada kaşıkla spin vererek hızlanır demleme diye düşünüyorum kendim öyle demledim birde öğütümü çok ince yapınca toz üretmesi artıyor bana kalırsa bu kahvenin .ben baratza encore ile öğütüyorum toz üretiyor mutlaka.

tahakucuk

Aktif Üye
İsim
Muammer Taha Küçük
Daha fazla  
İsim
Muammer Taha Küçük
Değirmen
Comandante
Ekipmanlar
V60, Kalita, Delter press
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
Kocaeli
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
İzmit
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
Derince
Değirmen: Baratza Encore 18.Kademe
(75 ml 45 sn. Bloom, toplam 2 döküşte demleme 2.50 dakika bitiş.)
Oran: 1/15 345 ml.su 23gr. kahve
Filtre kağıdı: Hario Japon 40'lık
Su Sıcaklığı: 93 derece
Demleme Süresi: 2:50
natural kahve olduğu için toz üretmiştir filtre kağıdının dibinde yapışıyor bu tozlar ve demlemeyi geciktiriyor .dripperı sallayarak yada kaşıkla spin vererek hızlanır demleme diye düşünüyorum kendim öyle demledim birde öğütümü çok ince yapınca toz üretmesi artıyor bana kalırsa bu kahvenin .ben baratza encore ile öğütüyorum toz üretiyor mutlaka.
Bir kere sallıyorum aonrasında çok da dokunmak istemiyorum. Acılık falan olmasın diye ancak olmuyor. Aslında cmd ile 23 klik yapıyorum çok ince de değil. Bir dahakine spin sayısını arttırayım

melih ismail

İyi Bilinen Üye

smellsgood

Aktif Üye
Kahvelerinden ziyade kurumsal kimlikle alakali yazacagim, kahvelerini seviyorum zaten. Uzun zaman oldu ancak simdi basligi gorunce aklima geldi yazayim dedim.

Burdan aldigim kahvelerden biri geldiginde paketi patlamisti, muhtemelen degassing + kargo denkleminden sag cikamadi. :) Ben de kargocularin bu hallerine uyuz oldugumdan, kargo sirketi yerine urun saticisina geri bildirim veririm. Ticari musteriyi daha cok dinliyorlar. Boxx'a da bir adet fotografla birlikte e mail gonderdim, dedim boyle boyle, cok dokulme yok ama patlamislar kahveyi, bilginiz olsun. Sagolsunlar hemen donus yaptilar surecle ilgilenecegiz diye ve tekrar gondereceklerini soylediler. Gondermeyin gerek yok dememe ragmen ertesi gun kapida yeni bir kargoyla karsilastim tabii. Kibar ve ilgililer, ticaretleri daim olsun.

aliriza

Üye
İsim
Alirıza Saçan
Daha fazla  
İsim
Alirıza Saçan
Haftasonu verdiğim siparişi bugün kargoya veremediler. Bunu yaşadığım ilk kavurucu, benim açımdan ilk izlenim iyi değil.

ugurbykckmc

Aktif Üye
İsim
Uğur
Daha fazla  
İsim
Uğur
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
İstanbul
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Büyükçekmece
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
Büyükçekmece

Harmanyeri

Üye
İsim
Hamza
Daha fazla  
İsim
Hamza
Espresso Makinesi
Philips EP2231/40
Değirmen
Commandante C40
Ekipmanlar
Konchero gooseneck kettle
aynı durumu farklı bir satıcıyla yaşıyorum, kendilerine ulaştığımda kargonun henüz gelip almadığını söylediler. sanırım kargolarda yoğunluk var bugünlerde.

Lorenzen

İyi Bilinen Üye
ben geçen hafta sipariş verdikten tam 22 saat sonra kapımdaydı. daha hızlı bir şekilde kargomu teslim eden firma olmamıştı. ayrıca çekirdeklerinden çok memnunum. instagram'dan iletişime geçince çok hızlı dönüş sağlıyorlar.