• Eylül
    Sevgili Ziyaretçi Eylül ayı gelmesi ile birlikte logomuzu değiştirdik ve Kahve Kulübü kahve alım anketini başlattık. Sizlerin oyları ile belirlenecek firmadan Eylül ayı toplu kahve alımı yapılacak.
    Eylül ayı Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Grubuna katılmayı unutmayın.

Borderline Coffee | Coffeelog 15. Bölüm

ertugrulk

Aktif Üye
İsim
Ertuğrul Koçlar
Daha fazla  
İsim
Ertuğrul Koçlar
Değirmen
Comandante c40 Nitro Blade, Baratza Encore
Ekipmanlar
Hario V60 02, French Press, Delter Press, Kalita Wave 185, Chemex 3 Cup, Konchero Isı Ayarlı Kettle
Gününüz güzel olsun.

Pandemi öncesinde çekimlerine başladığım ve gittiğim üçüncü nesil kafelerin kahvelerini denediğim video formatım, Coffeelog'un 15. bölümünde, Nişantaşı'nın nitelikli kahvecilerinden Borderline Coffee var.

Borderline Coffee, birçok kavurucudan aldığı kahveleri sunan bir kafe. Kafeyi keşfettiğim dönem, Londra'dan getirdikleri, Monmouth Coffee'nin çekirdeğine denk gelmiştim ve deneme fırsatım oldu. Geçmişte çok daha heyecan verici kahveler getiriyorlarmış fakat sonrasında maliyetlerin artmasıyla bu akışı yavaşlatmışlar.

Çoğunlukla Coffee Department'in çekirdeklerini kullanıyorlar. Simbi içmiştim ve çok beğenmiştim. Maalesef sonraki gidişimde onu da bulamadım.

Borderline Coffee, Nişantaşı'nda gidip hem sağlıklı, lezzetli yiyecekler tüketebileceğiniz hem de güzel kahveler deneyebileceğiniz bir kafe.

İlgilisine, ilk üç ziyaretimden oluşan ve denediklerimi yorumladığım videoyu şöyle sunuyorum, keyifli izlemeler.