• Eyl├╝l
    Sevgili Ziyaret├ži Ekim ay─▒ gelmesi ile birlikte Kahve Kul├╝b├╝ kahve al─▒m anketini sonu├žland─▒rd─▒k. Sizlerin oylar─▒ ile belirlenecn firmadan Ekim ay─▒ toplu kahve al─▒m─▒ yap─▒lacak.
    Ekim ay─▒ Kahve Kul├╝b├╝ toplu al─▒m─▒ ve kul├╝p ile ilgili geli┼čmelerden, ├Âzel indirimlerden, yay─▒nlardan h─▒zl─▒ bir ┼čekilde haberdar olmak i├žin buradan Whatsapp Grubuna kat─▒lmay─▒ unutmay─▒n.

Bob Coffee Lab ­čÉÂ

Ceren Aksu

─░yi Bilinen ├ťye
Daha fazla  
De─čirmen
Comandante C40
Ekipmanlar
Hiroia Jimmy, Fellow Stagg Ekg, Origami Dripper, Delter Press, V60 Kasuya Dripper, V60 Dripper, Aeropress
Romanya - B├╝kre┼čÔÇÖte bulunan kavurucu hakk─▒nda benden ├žok daha bilgili ve tecr├╝besi fazla olan arkada┼člar─▒m─▒z vard─▒r, ben sadece ufak bir girizgah yapaca─č─▒m Ôś║

Firman─▒n sahibi / orta─č─▒ olan Alexandru Niculae 2016 D├╝nya Kavurma ┼×ampiyonu, ayn─▒ zamanda kendi ├╝lkesinde 2014 ve 2019 y─▒llar─▒nda Brewers Cup 1.li─či, 2015 ve 2016 y─▒llar─▒nda da Kavurma 1.li─či mevcut.

Kendisi ve Bob hakk─▒nda az─▒c─▒k ara┼čt─▒rma yap─▒p, yak─▒n ├ževremden olumlu birka├ž yorum al─▒nca da sipari┼č ge├žmi┼čtim May─▒s ay─▒nda. Dhl Express ile g├Ânderim yap─▒yorlar, dolay─▒s─▒yla birka├ž ki┼či birle┼čip ├žok y├╝ksek miktarda olmayacak ┼čekilde ortak bir al─▒m yapmak daha ekonomik ve mant─▒kl─▒ olacakt─▒r.

Ara┼čt─▒rd─▒─č─▒m kadar─▒yla FalconÔÇÖdan tedarik ediyorlar ├žekirdeklerini. Sat─▒n ald─▒─č─▒m ├žekirdekleri sadece orada bulabildim, o y├╝zden bu kan─▒ya vard─▒m :D 3 adet ├žekirde─čini denemi┼čtim; Bolivia Kusillo (Natural), Kenya Kirigu AA (Y─▒kanm─▒┼č) ve Honduras Exp Lot Hx30 (Experimental Process). Biraz a├ž─▒k kavuruyorlar, onu belirteyim.

Bolivia tatl─▒ karakterde, olduk├ža meyvemsi ve vanilya tatl─▒l─▒─č─▒n─▒n hissedildi─či bir ├žekirdekti ve i├žlerinde favorim o olmu┼čtu. Kenya ise al─▒┼čt─▒─č─▒m─▒z KenyaÔÇÖn─▒n sunabilece─či tatlar─▒ vermekle birlikte bask─▒n bir ┼čekilde k─▒rm─▒z─▒ meyve tatlar─▒ da sundu─ču i├žin olduk├ža ho┼čuma gitmi┼čti. Bu iki ├žekirdek 10-11 Euro fiyat aral─▒─č─▒nda. Honduras ise deneysel i┼člemden ge├žmi┼č ancak detay─▒na hakim de─čilim, sitelerinde de payla┼čmam─▒┼člar. Sadece Romanya Barista, Brewers Cup, Cezve-─░brik yar─▒┼čmalar─▒nda kullan─▒lan bir ├žekirdek oldu─čunu belirtmi┼čler. Ne kadar parametrelerimle oynarsam oynayay─▒m o bana hitap etmedi, damak tad─▒ma uymad─▒. Zaten deneysel i┼člem oldu─čundan benim i├žin riskliydi, ama farkl─▒ bir ┼čey deneyimlemi┼č oldum hi├ž de─čilse ­čśä

Sosyal medya hesaplar─▒ndan ula┼č─▒p, bir ┼čeyler dan─▒┼čmak da olduk├ža kolay. H─▒zl─▒ d├Ân├╝┼č yap─▒yorlar. Su konusunda, re├žete konusunda, k─▒sacas─▒ kahveleriyle alakal─▒ herhangi bir konuda yard─▒mc─▒ olmaya ├žok a├ž─▒klar.

Denemek isteyen arkada┼člar─▒n memnun kalaca─č─▒n─▒ d├╝┼č├╝n├╝yorum, en az─▒ndan ben olduk├ža memnun kald─▒m ­čî┐ 10-12 Euro'ya olduk├ža keyifli ├žekirdeklerini deneyimlemek m├╝mk├╝n, ├╝lke i├žindeki ├žekirdek fiyatlar─▒n─▒n da art─▒┼č─▒n─▒ g├Âz ├Ân├╝ne al─▒rsak birka├ž ki┼či birle┼čip shipping'i kar┼č─▒layarak denenebilir, tabi bu na├žizane g├Âr├╝┼č├╝m.

Deneyimleyen ve deneyimleyecek di─čer arkada┼člar─▒m─▒z da bu ba┼čl─▒k alt─▒nda d├╝┼č├╝ncelerini payla┼čabilirlerse ne kadar g├╝zel olur. Ôś║ (Foto─čraf Bob Coffee Lab'in kendi sitesinden)

KAFKA.jpg

mimds

─░yi Bilinen ├ťye
─░sim
Denizhan
Tek s─▒k─▒nt─▒ 80 ron olan kargo ├╝creti, yoksa ben de d├╝┼č├╝n├╝yordum Bob'dan al─▒m yapmay─▒, ├Âzellikle d Bolivyas─▒n─▒ ve Etiyopyas─▒n─▒ merak ediyordum. Afiyet olsun!

Son d├╝zenleme:

Ceren Aksu

─░yi Bilinen ├ťye
Daha fazla  
De─čirmen
Comandante C40
Ekipmanlar
Hiroia Jimmy, Fellow Stagg Ekg, Origami Dripper, Delter Press, V60 Kasuya Dripper, V60 Dripper, Aeropress
3-4 ki┼či birle┼čip toplu al─▒m yapmak kargo ├╝cretine kesin ├ž├Âz├╝m bence ­čśä

NoDRaC

─░yi Bilinen ├ťye
Y├Ânetici
Edit├Âr
─░sim
Suat
Daha fazla  
─░sim
Suat
Espresso Makinesi
Lelit Bianca
De─čirmen
Niche, Comandante
Ekipmanlar
V60, Chemex, Kalita, Melodrip
Kahve Arkada┼čl─▒─č─▒ ─░stiyor musunuz?
Evet
Kahve Arkada┼čl─▒─č─▒ ─░l
istanbul
Kahve Arkada┼čl─▒─č─▒ ─░l├že 1
gaziosmanpa┼ča
Kahve Arkada┼čl─▒─č─▒ ─░l├že 2
taksim
Firma ile ileti┼čime ge├žilip devlet postas─▒ ile g├Ânderilmesi rica edilebilir. Geri ├ževirece─čini zannetmiyorum

NoDRaC

─░yi Bilinen ├ťye
Y├Ânetici
Edit├Âr
─░sim
Suat
Daha fazla  
─░sim
Suat
Espresso Makinesi
Lelit Bianca
De─čirmen
Niche, Comandante
Ekipmanlar
V60, Chemex, Kalita, Melodrip
Kahve Arkada┼čl─▒─č─▒ ─░stiyor musunuz?
Evet
Kahve Arkada┼čl─▒─č─▒ ─░l
istanbul
Kahve Arkada┼čl─▒─č─▒ ─░l├že 1
gaziosmanpa┼ča
Kahve Arkada┼čl─▒─č─▒ ─░l├že 2
taksim

mimds

─░yi Bilinen ├ťye
─░sim
Denizhan
instagramdan konustum biraz ama kargo ve tax hakk─▒na bir bilgi vermedi san─▒r─▒m kar─▒┼čmak istemiyor :)
Kendilerine g├Âre bir d├╝zen kuruyorlar ve mecbur kalmad─▒klar─▒ s├╝rece bunun d─▒┼č─▒na ├ž─▒kmak, u─čra┼čmak istemiyorlar... Bu yine be─čensen de be─čenmesen de yollayanlardan, Avrupadaki bir ├žok kavurucunun kargo listesinde T├╝rkiye hi├ž yok...

Lorenzen

─░yi Bilinen ├ťye
filtre degassingi i├žin 2-3 g├╝n ├Ânerilmi┼č. yanl─▒┼č anlam─▒yorum de─čil mi?

Ceren Aksu

─░yi Bilinen ├ťye
Daha fazla  
De─čirmen
Comandante C40
Ekipmanlar
├ťst