• A─čustos Ay─▒ Kahve Kul├╝b├╝ Toplu Al─▒m Organizasyonu
    Sevgili Ziyaret├ži A─čustos ay─▒ Kahve Kul├╝b├╝ ortak al─▒m firmas─▒ sizlerin oylar─▒ ile Sezy Coffee olarak se├žildi. Bu konudan Temmuz ay─▒ toplu al─▒m─▒ ile ilgili geli┼čmeleri ├Â─črenebilirsin. Kahve Kul├╝b├╝ toplu al─▒m─▒ ve kul├╝p ile ilgili geli┼čmelerden, ├Âzel indirimlerden, yay─▒nlardan h─▒zl─▒ bir ┼čekilde haberdar olmak i├žin buradan Whatsapp Grubuna kat─▒lmay─▒, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmay─▒n.

Bob Coffee Lab ­čÉÂ

Ceren Aksu

─░yi Bilinen ├ťye
Daha fazla  
De─čirmen
Comandante C40
Ekipmanlar
Hiroia Jimmy, Fellow Stagg Ekg, Origami Dripper, Delter Press, V60 Kasuya Dripper, V60 Dripper, Aeropress
Romanya - B├╝kre┼čÔÇÖte bulunan kavurucu hakk─▒nda benden ├žok daha bilgili ve tecr├╝besi fazla olan arkada┼člar─▒m─▒z vard─▒r, ben sadece ufak bir girizgah yapaca─č─▒m Ôś║

Firman─▒n sahibi / orta─č─▒ olan Alexandru Niculae 2016 D├╝nya Kavurma ┼×ampiyonu, ayn─▒ zamanda kendi ├╝lkesinde 2014 ve 2019 y─▒llar─▒nda Brewers Cup 1.li─či, 2015 ve 2016 y─▒llar─▒nda da Kavurma 1.li─či mevcut.

Kendisi ve Bob hakk─▒nda az─▒c─▒k ara┼čt─▒rma yap─▒p, yak─▒n ├ževremden olumlu birka├ž yorum al─▒nca da sipari┼č ge├žmi┼čtim May─▒s ay─▒nda. Dhl Express ile g├Ânderim yap─▒yorlar, dolay─▒s─▒yla birka├ž ki┼či birle┼čip ├žok y├╝ksek miktarda olmayacak ┼čekilde ortak bir al─▒m yapmak daha ekonomik ve mant─▒kl─▒ olacakt─▒r.

Ara┼čt─▒rd─▒─č─▒m kadar─▒yla FalconÔÇÖdan tedarik ediyorlar ├žekirdeklerini. Sat─▒n ald─▒─č─▒m ├žekirdekleri sadece orada bulabildim, o y├╝zden bu kan─▒ya vard─▒m :D 3 adet ├žekirde─čini denemi┼čtim; Bolivia Kusillo (Natural), Kenya Kirigu AA (Y─▒kanm─▒┼č) ve Honduras Exp Lot Hx30 (Experimental Process). Biraz a├ž─▒k kavuruyorlar, onu belirteyim.

Bolivia tatl─▒ karakterde, olduk├ža meyvemsi ve vanilya tatl─▒l─▒─č─▒n─▒n hissedildi─či bir ├žekirdekti ve i├žlerinde favorim o olmu┼čtu. Kenya ise al─▒┼čt─▒─č─▒m─▒z KenyaÔÇÖn─▒n sunabilece─či tatlar─▒ vermekle birlikte bask─▒n bir ┼čekilde k─▒rm─▒z─▒ meyve tatlar─▒ da sundu─ču i├žin olduk├ža ho┼čuma gitmi┼čti. Bu iki ├žekirdek 10-11 Euro fiyat aral─▒─č─▒nda. Honduras ise deneysel i┼člemden ge├žmi┼č ancak detay─▒na hakim de─čilim, sitelerinde de payla┼čmam─▒┼člar. Sadece Romanya Barista, Brewers Cup, Cezve-─░brik yar─▒┼čmalar─▒nda kullan─▒lan bir ├žekirdek oldu─čunu belirtmi┼čler. Ne kadar parametrelerimle oynarsam oynayay─▒m o bana hitap etmedi, damak tad─▒ma uymad─▒. Zaten deneysel i┼člem oldu─čundan benim i├žin riskliydi, ama farkl─▒ bir ┼čey deneyimlemi┼č oldum hi├ž de─čilse ­čśä

Sosyal medya hesaplar─▒ndan ula┼č─▒p, bir ┼čeyler dan─▒┼čmak da olduk├ža kolay. H─▒zl─▒ d├Ân├╝┼č yap─▒yorlar. Su konusunda, re├žete konusunda, k─▒sacas─▒ kahveleriyle alakal─▒ herhangi bir konuda yard─▒mc─▒ olmaya ├žok a├ž─▒klar.

Denemek isteyen arkada┼člar─▒n memnun kalaca─č─▒n─▒ d├╝┼č├╝n├╝yorum, en az─▒ndan ben olduk├ža memnun kald─▒m ­čî┐ 10-12 Euro'ya olduk├ža keyifli ├žekirdeklerini deneyimlemek m├╝mk├╝n, ├╝lke i├žindeki ├žekirdek fiyatlar─▒n─▒n da art─▒┼č─▒n─▒ g├Âz ├Ân├╝ne al─▒rsak birka├ž ki┼či birle┼čip shipping'i kar┼č─▒layarak denenebilir, tabi bu na├žizane g├Âr├╝┼č├╝m.

Deneyimleyen ve deneyimleyecek di─čer arkada┼člar─▒m─▒z da bu ba┼čl─▒k alt─▒nda d├╝┼č├╝ncelerini payla┼čabilirlerse ne kadar g├╝zel olur. Ôś║ (Foto─čraf Bob Coffee Lab'in kendi sitesinden)

KAFKA.jpg

mimds

─░yi Bilinen ├ťye
─░sim
Denizhan
Tek s─▒k─▒nt─▒ 80 ron olan kargo ├╝creti, yoksa ben de d├╝┼č├╝n├╝yordum Bob'dan al─▒m yapmay─▒, ├Âzellikle d Bolivyas─▒n─▒ ve Etiyopyas─▒n─▒ merak ediyordum. Afiyet olsun!

Son d├╝zenleme:

Ceren Aksu

─░yi Bilinen ├ťye
Daha fazla  
De─čirmen
Comandante C40
Ekipmanlar
Hiroia Jimmy, Fellow Stagg Ekg, Origami Dripper, Delter Press, V60 Kasuya Dripper, V60 Dripper, Aeropress
3-4 ki┼či birle┼čip toplu al─▒m yapmak kargo ├╝cretine kesin ├ž├Âz├╝m bence ­čśä

NoDRaC

─░yi Bilinen ├ťye
Y├Ânetici
Edit├Âr
─░sim
Suat
Daha fazla  
─░sim
Suat
Espresso Makinesi
Lelit Bianca
De─čirmen
Niche, Comandante
Ekipmanlar
V60, Chemex, Kalita, Melodrip
Kahve Arkada┼čl─▒─č─▒ ─░stiyor musunuz?
Evet
Kahve Arkada┼čl─▒─č─▒ ─░l
istanbul
Kahve Arkada┼čl─▒─č─▒ ─░l├že 1
gaziosmanpa┼ča
Kahve Arkada┼čl─▒─č─▒ ─░l├že 2
taksim
Firma ile ileti┼čime ge├žilip devlet postas─▒ ile g├Ânderilmesi rica edilebilir. Geri ├ževirece─čini zannetmiyorum

NoDRaC

─░yi Bilinen ├ťye
Y├Ânetici
Edit├Âr
─░sim
Suat
Daha fazla  
─░sim
Suat
Espresso Makinesi
Lelit Bianca
De─čirmen
Niche, Comandante
Ekipmanlar
V60, Chemex, Kalita, Melodrip
Evet
istanbul
Kahve Arkada┼čl─▒─č─▒ ─░l├že 1
gaziosmanpa┼ča
Kahve Arkada┼čl─▒─č─▒ ─░l├že 2
taksim

mimds

─░yi Bilinen ├ťye
─░sim
Denizhan
instagramdan konustum biraz ama kargo ve tax hakk─▒na bir bilgi vermedi san─▒r─▒m kar─▒┼čmak istemiyor :)
Kendilerine g├Âre bir d├╝zen kuruyorlar ve mecbur kalmad─▒klar─▒ s├╝rece bunun d─▒┼č─▒na ├ž─▒kmak, u─čra┼čmak istemiyorlar... Bu yine be─čensen de be─čenmesen de yollayanlardan, Avrupadaki bir ├žok kavurucunun kargo listesinde T├╝rkiye hi├ž yok...

Lorenzen

─░yi Bilinen ├ťye
filtre degassingi i├žin 2-3 g├╝n ├Ânerilmi┼č. yanl─▒┼č anlam─▒yorum de─čil mi?

Ceren Aksu

─░yi Bilinen ├ťye
Daha fazla  
De─čirmen
Comandante C40
Ekipmanlar

Beytbaba

─░yi Bilinen ├ťye
─░sim
Beytullah babacan
Firma
preon coffee roastery
Daha fazla  
─░sim
Beytullah babacan
Firma
preon coffee roastery
Evet
hatay
Bug├╝n evde yaklasik 20 grm honduras experimental buldum paketinde. Hani kis gelince montunuzun cebinden cikan aylardir bulamadiginiz kulakliginiz varya hah iste oyle bir duygu yasadim. Cok beklentim yoktu ama iste bu nedir ya. Bu nasil bir kahvedir allahim yine ilk taze haline aldi goturdu beni. Cilekli yogurtlu milka bile bu kadar milka tadi vermez. Bayat mi bayat evet ama ne onemi var. Koku tat hafizasi yeterli yardimi sundu :)

├ťst