• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Bianca ile Türk Kahvesi Demleme

Leon

Üye
İsim
Leon
Daha fazla  
İsim
Leon
Tamam iddialı oldu tam öyle değilde aşağıdaki video da Lelit Bianca ile Türk kahvesi öğütüm kahve profilleniyor, yaklaşık 100 saniyelik değişken basınçla 1:1.5 bir çıktı alıyor, adamın sesi sinir bozucu evet ama denemesi ilginç geldi belki bianca sahibi arkadaşlar denemek ister. (yok ne kıskanıcam sizi alla alla Beko var bende hayret bişi). Anlatımından tek tip bitişi farklı olmayan ama güzel bir tat profili elde etmiş gibi gözüküyor.

Son düzenleme:
Türk kahvesi denemesi çok denemez çünkü türk kahvesi immersion tipi denilen demleme süresince kahve ile suyun temas içerisinde olan bir demleme yöntemi basınç vs yok. Su sürekli 93 derece.

Burada anlatılan aslında şu türk kahvesi inceliğinde çektiğiniz bir kahve klasik espresso makinelerinde shot almaya kalktığınızda makine tıkanır ve çıktı alamazsanız. Biancanın flow controlü sayesinde shot üzerinde ki su akışını azaltarak bu kadar ince çekilmiş bir kahveden bile shot alabiliyorsunuz. Enterasan lezzetler ortaya çıkabiliyor.

Türk kahvesi öğütüm kahve profilleniyor kısmı başlık için çok uzun olur diye belirtmedim, hiç bu şekil bir deneme görmemiştim karşıma çıkınca paylaşmak istedim.

Türk kahvesi öğütüm kahve profilleniyor kısmı başlık için çok uzun olur diye belirtmedim, hiç bu şekil bir deneme görmemiştim karşıma çıkınca paylaşmak istedim.

Bianca ve bir kaç cihaz dışında bu kadar ince kahve ile shot alabilecek cihaz olmadığı için çok sık göremezsiniz. Bu tarz shotlarda asiditesi düşük gövdeli ve tatlı fincanlar ortaya çıkıyor

Bianca ve bir kaç cihaz dışında bu kadar ince kahve ile shot alabilecek cihaz olmadığı için çok sık göremezsiniz. Bu tarz shotlarda asiditesi düşük gövdeli ve tatlı fincanlar ortaya çıkıyor
Yahu okurken canım çekti espresso da aradığım herşeyi özetlemişsiniz oraya. Konum atın konum :D

93 Sn ilk 25gr 9 bar son 18gr 6 bar. 93 derece su sıcaklığı.

Ekli dosyalar

• FC329CC8-EAB6-4AA3-87DB-294DB9F9F0DF.jpeg
    FC329CC8-EAB6-4AA3-87DB-294DB9F9F0DF.jpeg
    84.8 KB · Görüntüleme: 23
Tadı da gövdeli, düşük asidite ve tatlı bir fincan değil mi...

Hayır ne kıskanması yaaaw, gözüme de birşey kaçtı ayrıca :D

Geri