• Eylül
    Sevgili Ziyaretçi Eylül ayı gelmesi ile birlikte logomuzu değiştirdik ve Kahve Kulübü kahve alım anketini başlattık. Sizlerin oyları ile belirlenecek firmadan Eylül ayı toplu kahve alımı yapılacak.
    Eylül ayı Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Grubuna katılmayı unutmayın.

Beurer Ks 36 Hassas Tartı

arikan001

Üye
İsim
Ömer
Daha fazla  
İsim
Ömer
Espresso Makinesi
La Pavoni Pro
Değirmen
Eureka Mignon Perfetto
Ekipmanlar
Mokapot, Starbucks-Bodum Pour Over Dripper, Aeropress, Jumbo French Press
Kahve Arkadaşlığı İstiyor musunuz?
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
Adana
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Çukurova
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
Çukurova
Kahve demlerken gramajların, ölçülerin farkındayız hepimiz. Bu da hassas tartıları yatırım yapılması elzem aletler haline getiriyor. Zaman ayarlı ve 0.1 gram hassasiyetli tartılar da genellikle 1000 liradan başlıyor; ekonomik alternatifleri ise Çin'den uzun kargo süreleri sonunda geliyor. Bunun üzerine ufak çaplı bir araştırma sonucunda Beurer Ks 36 da karar kıldım. N11'de 500 liranın üzerinde satılsa da tchibo'nun sitesinde 330 liralık bir fiyatı vardı, satın aldım. İki gündür deniyorum ve güzel, tutarlı sonuçlar veriyor. Saniye göstergesi ya da otomatik dara özelliği bulunmuyor ama yapması gerektiği işi 0.1 Gr hassasiyetle yapıyor. Tartıya 1500 lira vermek istemeyen kahve severlere şiddetle tavsiye ederim.

https://www.tchibo.com.tr/m/beurer-...f6XlsMLgc12BOCBQRh9_gaUDyrhT51pcaAk2EEALw_wcB

adresinden bilgilere ulaşabilirsiniz.

Ufak da bir video eklemeye çalıştım ama sunucu için büyük olduğunu söyledi. Merak eden olursa whatsapp'tan yollayabilirim.

1healthpoint

Aktif Üye
İsim
mahmut
Daha fazla  
İsim
mahmut
Espresso Makinesi
kompresso
Değirmen
molent g50
Ekipmanlar
v60, aeropress
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
bursa
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
nilüfer
hayırlı olsun güle güle kullanın. aynı işlevi gören kaan tartı var 60 lira. malzeme kalitesi bundan iyi olmayabilir ama 5 kat fazla para ödemenin anlamı yok diye düşünüyorum.

arikan001

Üye
İsim
Ömer
Daha fazla  
İsim
Ömer
Espresso Makinesi
La Pavoni Pro
Değirmen
Eureka Mignon Perfetto
Ekipmanlar
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
Adana
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Çukurova
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
Çukurova
Daha ucuz alternatifler vardı tabi ama bunun toplam kapasitesi 2 kilo... Demlemede ihtiyaç duyacağım bir değer 2000 Gr.

Ucuz olanlar 500 Gr kapasiteliydi.

hassastartı

İyi Bilinen Üye
İsim
Şükrü
Daha fazla  
İsim
Şükrü
Değirmen
Comandante C40 Nitro Blade
Ekipmanlar
Hario V60 plastik/seramik dripper, Brewista Artisan gooseneck kettle, Delter Coffee Press, Electrolux EKF7800 filtre kahve makinesi, Timemore Black Mirror
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
Kayseri
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Kocasinan
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
Kocasinan
Üst segmente çıkılmayacaksa Kaan’ı tek geçerim ben de. 2kg, 3kg modelleri var. 0.1gr hassasiyet, 38₺ gibi bir fiyata almıştım :)

Cep tartısından ben de alacağım @Kahveciningalaksirehberi memnun musunuz:)

Coffeeworm

Aktif Üye
Acaia kullanan biri olarak tartıda zaman ayarlayıcı gereksiz buluyorum çok zor değil telefonu koy hemen tartı yanına bas kronometre çalışsın ve başla demlemeye.

Bugün tercih edecek olsam pilsiz sarj edilebilir ve hassasiyeti iyi olan ekonomik bir tartı secerdim.

Ha neden acaia tercih ettim? Estetik geldi ve demleme grafiği oluşturuyor bu sayede log tutup geçmiş demlemelerime göz atarımdı amacım ama indirdiğim programında pek kullanışlı olmadığını gördüm.

Belki benim anlamadığım bir şey vardır ama reçete bilgisi girmeden log nasıl tutuyor bu tartı onu bulamadım.

Kahveciningalaksirehberi

İyi Bilinen Üye
Editör
Acaia kullanan biri olarak tartıda zaman ayarlayıcı gereksiz buluyorum çok zor değil telefonu koy hemen tartı yanına bas kronometre çalışsın ve başla demlemeye.

Bugün tercih edecek olsam pilsiz sarj edilebilir ve hassasiyeti iyi olan ekonomik bir tartı secerdim.

Ha neden acaia tercih ettim? Estetik geldi ve demleme grafiği oluşturuyor bu sayede log tutup geçmiş demlemelerime göz atarımdı amacım ama indirdiğim programında pek kullanışlı olmadığını gördüm.

Belki benim anlamadığım bir şey vardır ama reçete bilgisi girmeden log nasıl tutuyor bu tartı onu bulamadım.
Pearl-S değil Pearl kullanıyorsanız öneririm: Francisco’s Web App

oguzhanata

İyi Bilinen Üye
İsim
Oğuzhan Ata
Daha fazla  
İsim
Oğuzhan Ata
Değirmen
Timemore Chestnut Nano, Comandante c40
Ekipmanlar
V60, Aeropress, Mokapot, Frech Press, Kalita
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
Ankara
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Yenimahalle
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
Beytepe
Bende de kaan tartı var. Cep tartısını almıştm 1 kg kapasiteli 0.1 hassasiyetli. Bardak için çok iyi ama server için küçük kalıyordu şimdi bir büyüğünü de aldım 60 liraya 2 kg, 0.1 hassasiyette, tavsiye ederim. Sizin aldığınız ürün de çok estetik duruyor ama o paraya hario'nun daha fonskiyonel tartısı tercih edilebilir diye düşünüyorum.

arikan001

Üye
İsim
Ömer
Daha fazla  
İsim
Ömer
Espresso Makinesi
La Pavoni Pro
Değirmen
Eureka Mignon Perfetto
Ekipmanlar
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
Adana
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Çukurova
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
Çukurova
Açıkçası n11 de bu tartıyı görmüştüm. 1 kilo kapatiseli dediği için, bir de birkaç yorum vardı dengesiz tarttığına dair; markalı ve uygun fiyatlı bir tercih yapmaya çalıştım. Ama bu kadar olumlu yorumlara sahip ve 2 kilo kapasiteli olduğunu bilsem kesinlikle ben de kaan alırdım. :)

ytghan

İyi Bilinen Üye
İsim
Emre
Kaanda biraz geç algılama varmış sanırım ama diger siyah olan en çok kullanilan tartı sanirim.Timer özelligi cok gerekli degil kronometre alıp uzerine yapiştirmak bile işi çözer ama estetik ve kolaylık işte..

İsim
Çağatay
Daha fazla  
İsim
Çağatay
Değirmen
Timemore Nano, Porlex mini
Ekipmanlar
Hario v60 , hario immersion, güral kalita 185, tchibo kapsüllü makina, timemore tartı + kaan tartı
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
İstanbul
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Beşiktaş
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
Beşiktaş
KnMaster 2 kg lik bulamıyorum hep 500 gr.

Ben yanlışlıkla 500 gr alıp sürekli sıfırlayanlardanım.))

oguzhanata

İyi Bilinen Üye
İsim
Oğuzhan Ata
Daha fazla  
İsim
Oğuzhan Ata
Değirmen
Timemore Chestnut Nano, Comandante c40
Ekipmanlar
V60, Aeropress, Mokapot, Frech Press, Kalita
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
Ankara
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Yenimahalle
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
Beytepe
İsim
Çağatay
Daha fazla  
İsim
Çağatay
Değirmen
Timemore Nano, Porlex mini
Ekipmanlar
Hario v60 , hario immersion, güral kalita 185, tchibo kapsüllü makina, timemore tartı + kaan tartı
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
İstanbul
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Beşiktaş
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
Beşiktaş

arikan001

Üye
İsim
Ömer
Daha fazla  
İsim
Ömer
Espresso Makinesi
La Pavoni Pro
Değirmen
Eureka Mignon Perfetto
Ekipmanlar
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
Adana
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Çukurova
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
Çukurova
Kaanda biraz geç algılama varmış sanırım ama diger siyah olan en çok kullanilan tartı sanirim.Timer özelligi cok gerekli degil kronometre alıp uzerine yapiştirmak bile işi çözer ama estetik ve kolaylık işte..
Beurer oldukça hızlı bir ürün, anlık olarak gösteriyor değişimi...

ytghan

İyi Bilinen Üye
İsim
Emre
Adı malum tartı olarak kalan siyah tartıda Ro -Lo gibi bir yazi gorurseniz pili azalmiş demek bilginiz olsun.Ayrica kaliteli birer pil alip takarsaniz tepkileri biraz hizlanıyor.

arikan001

Üye
İsim
Ömer
Daha fazla  
İsim
Ömer
Espresso Makinesi
La Pavoni Pro
Değirmen
Eureka Mignon Perfetto
Ekipmanlar