• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

BeanPortal

İsim
Murat Attila
İsveçli abonelik firmasının bu ayki misafir kavurucusu Belçikalı Wide Awake Coffee. Önümüzdeki hafta kargolama var ve paket üzerine düşük fiyat yazar mısınız lütfen diye gönderdiğim mesajıma “Bizden böyle bir şey yapmamızı nasıl istersiniz, bu yasadışı, özür dileriz” diye yanıt verdiler. Kendimi savaş suçlusu gibi hissettim 😂 Yaşasın Nordic Ethics 🙊

Sanki 10.000 dolarlık FOB için 5 dolar yaz demişsiniz... Doğru olanı yapmışlar tabi de biliyorlar mı ki sadece paketi açıp bakmak için 8₺ aldıklarını...

Hoş, böyle diyenlere “maalesef ki ülkemizde belli bir eur üstü kargolama yapılması yasak, üst sınır olan 19eur yazar mısınız” diyorum, o zaman durum farklı galiba.......

İsveçli abonelik firmasının bu ayki misafir kavurucusu Belçikalı Wide Awake Coffee. Önümüzdeki hafta kargolama var ve paket üzerine düşük fiyat yazar mısınız lütfen diye gönderdiğim mesajıma “Bizden böyle bir şey yapmamızı nasıl istersiniz, bu yasadışı, özür dileriz” diye yanıt verdiler. Kendimi savaş suçlusu gibi hissettim 😂 Yaşasın Nordic Ethics 🙊

ayni hisleri coffee collective yasatmisti bana...

Benim bari indirimli fiyatını yazın mesajlarıma da La Cabra cevap vermiyor şu an :)
“Kurumsal” firmalar pek oralı olmuyor anladığım kadarıyla. Ama butik kavurucular genelde geri dönüp yüzümüzü hep güldürüyorlar. Bir de Morgon gibi arada duranlar var. Belli bir tutara kadar pazarlık hakkınız var, biraz daha bastırırsanız kızıyorlar 😅

Kargomla ilgili bugün PTT’den bir SMS aldım:

Merkezimizde UI025404672SE barkod nolu gumruklu gonderiniz bulunmaktadir. Irtibat Telefonu : 3075273-74 B001

PostNord İsveç takip nolu sorgulamam İsveç’ten çıkış yaptıktan sonra takip edilemiyor. Bu tip bir tecrübe yaşayan var mı? Kargom takılmış mıdır, nedeni ne olabilir?

Merkezimizde UI025404672SE barkod nolu gumruklu gonderiniz bulunmaktadir. Irtibat Telefonu : 3075273-74 B001

PostNord İsveç takip nolu sorgulamam İsveç’ten çıkış yaptıktan sonra takip edilemiyor. Bu tip bir tecrübe yaşayan var mı? Kargom takılmış mıdır, nedeni ne olabilir?

Daha önce başıma gelmişti Barn dan aldığım bir kahve TR ye girdikten sonra takip edilemiyordu. Sorunsuz teslim olmuştu. 1 hafta 10 gün bekleyip Teslim olmazsa gümrüğe gidilebilir.

Merhaba, konuyu tam anlayamadım biraz açar mısınız? belki denk geldiğimiz bir konudur.

Daha önce başıma gelmişti Barn dan aldığım bir kahve TR ye girdikten sonra takip edilemiyordu. Sorunsuz teslim olmuştu. 1 hafta 10 gün bekleyip Teslim olmazsa gümrüğe gidilebilir.
Teşekkür ederim. Bean Portal’dan Jakob paketin üzerine “Gift” yazabileceğini söylemişti. Acaba paketin üzerinde ücret yazmadığı için bizim gümrükçüler vergi hesaplayamadılar mı diye aklıma geldi..

Teşekkür ederim. Bean Portal’dan Jakob paketin üzerine “Gift” yazabileceğini söylemişti. Acaba paletin üzerinde ücret yazmadığı için bizim gümrükçüler vergi hesaplayamadılar mı diye aklıma geldi..
Üstte ücret görmez ise ya içeriğine bakıp muadil ürün bedelinden hesap eder ya da en düşük (5$) vergi bedeli üzerinden. O sebeple problem yaşamazsınız.

Merhaba, konuyu tam anlayamadım biraz açar mısınız? belki denk geldiğimiz bir konudur.
21 Ağustos’ta Göteborg’dan çıkış yapan kargomla ilgili bu sabah PTT’den aşağıdaki SMS’i aldım:

Olay şimdilik bu kadarBu bir bilgilendirme mesajı mıdır, gümrüğe takılma mıdır, bilemedim, ilk kez başıma geliyor. İrtibat numarası Ankara Yenimahalle PTT merkezi ama tabii ki telefonlar cevap vermiyor.

21 Ağustos’ta Göteborg’dan çıkış yapan kargomla ilgili bu sabah PTT’den aşağıdaki SMS’i aldım:

Olay şimdilik bu kadarBu bir bilgilendirme mesajı mıdır, gümrüğe takılma mıdır, bilemedim, ilk kez başıma geliyor. İrtibat numarası Ankara Yenimahalle PTT merkezi ama tabii ki telefonlar cevap vermiyor.
Anladım, SMS hiç almadım ben daha önce, bir bilgilendirmeye benziyor ama neden gelmiş acaba? Bir talep olsa şuraya buraya gelin vs yazardı sanırım. Sizi gelip bulamama vs durumu olsa zaten mutlaka (gümrüklü olduğu için) kağıt bırakılırdı.

Bean portal alışverişim pek iyi sonlanmamıştı benim...

2 paket kahve aboneliği başlatmıştım bundan 2 yıl önce. Kahveler gelmeyince yazışmaya başladık. Takipsiz kargo yoluyla çalıştıklarından ne ben ne de onlar kahvenin nerede olduğunu bulamadı tabi. 2 ay sonra para iadesi yapmayı kabul ettiler. Para hesabıma geçtikten 2 gün sonra apartmanın önüne kahve paketini bırakıp gittiklerini gördüm :/
Ödemeyi geri yollamak için mail attım fakat bu sefer maile dönmediler.
2 ay önce kavrulmuş olmalarına karşın gene de Türkiye'de içtiğim birçok kavurucudan kat kat üstündü
Halen takipsiz kargoyla iş yapıyorlar mı bilmiyorum

Geri