• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Baratza Encore sevenler :)

Herkese merhaba,

Uzun zamandır hem diğer forumu hem de kurulduğundan beri bu forumu takip ediyorum. Çok değerli bilgiler ve paylaşımlar sayesinde kahveden daha fazla keyif alır hale geldim.
Forumla ilgili tek memnuniyetsizliğim çok fazla comandante odaklı hale gelmesi. Yanlış anlama olmasın kimseyi suçlamıyorum :) Ama herşey o kadar comandante etrafında dönmeye başladı ki uzun araştırmalar sonrası koşarak aldığım Baratza Encore'a şüpheyle yaklaşmaya başladım. :)
İşi gücü bırakıp oturup acaba birileri Encore ve Comandante karşılaştırması yapmış mıdır diye ararken yurtdışı tüm incelemelerde istisnasız bir şekilde Encore'un pour over için hala en tavsiye edilen değirmen olduğunu görüp biraz rahatladım.

Bu gazla foruma girip sitem edecektim ama sonrasında aslında suçu biraz da kendimde aramam gerektiğini düşündüm. Neticede kimse Encore kötü demiyordu. Paylaşım yapanlar ağırlıklı comandante kullandığı için tarifler vs de bu şekilde oluyordu. Bu nedenle ben de mümkün olduğunca Baratza Encore ile ilgili paylaşımlar ( tarifler, kaynaklar vs) yapmaya karar verdim. Bu şekilde bu değirmeni kullanan başkaları da varsa bir kaynak oluşur diye düşünüyorum
Önemli Not : Commandante ya da kullanıcıları ile ilgili hiçbir şekilde olumsuz bir şey söylemiyorum. Bu şekilde bir algı oluşup tartışma olmaması için yine de belirtmek istedim;)

Ben de Vario kullanıcısı olarak aynı hissediyorum. Varsa yoksa cmd cmd arada bir de timemore görüyoruz :D.

Hocam inanin amac ne anlaamadim ama encore v60 vs icin cok yeterli kaliteli bir degirmen.Ben de almayi dusunuyorum 3-4 ay a.Belki comandanteyi satar alirim
Comandante satılmaz hocam naptınız :D Şahsen günde en fazla 2 kere demleme yapan biri olarak otomatik değirmene ihtiyaç duymuyorum özellikle ev dışında demleme yapmak inanılmaz keyifli oluyor.

Comandante satılmaz hocam naptınız :D Şahsen günde en fazla 2 kere demleme yapan biri olarak otomatik değirmene ihtiyaç duymuyorum özellikle ev dışında demleme yapmak inanılmaz keyifli oluyor.
Sabahları yormaya başladi biraz yoksa dediginuz gibi temizligini falan da dusununce tek kisi icin daha pratik bile.comandante bir motoe çikartsa da kurtarsa bizi

Yaklaşık 2 sene encore kullanan biri olarak çok severdim kendilerini :)

Son düzenleme:
Encore Ehh işte fiyatına göre kötü değirmen değil elektrikli klasmanında f-p Encoredan anca yeni başlayan değirmeni olur. Timemore-Comandante vb El değirmenleri ile kesinlikle yarışamaz. Ek olarak şöyle lanet bi sıkıntısı var Encore'un burr ve ayar birleşim yerindeki parçayı plastik yapmışlar çata pata kırılıyor Encore kullanıcısı kim gördüysem o parça muhakkak kırılmış o kırılıncada ögütümü çöpe dönüyor. Tavsiyem Encore alanlar 3-4 tane o parçadan yedeklesin :D

Ben de Wilfa kullanıyorum. El değirmenleri bana göre değil ama çekiciliklerini anlamak zor değil. Uygun fiyat, iyi performans, kompakt boyları, tariflerdeki referans avantajı... Ayrıca bilek güreşinde kariyer düşünülüyorsa iyi antreman oluyorlar.

Encore Ehh işte fiyatına göre kötü değirmen değil elektrikli klasmanında F-P bir ürün. Encore'dan anca yeni başlayan değirmeni olur. Timemore-Comandante vb El değirmenleri ile kesinlikle yarışamaz. Ek olarak şöyle lanet bi sıkıntısı var Encore'un burr ve ayar birleşim yerindeki parçayı plastik yapmışlar çata pata kırılıyor Encore kullanıcısı kim gördüysem o parça muhakkak kırılmış o kırılıncada ögütümü çöpe dönüyor. Tavsiyem Encore alanlar 3-4 tane o parçadan yedeklesin :D

Encore ve timemore da kullandım kesinlikle encore :)

Encore ve timemore da kullandım kesinlikle encore :)
Neye Göre Encore ? :) Fanboyluk yapmayalım Lütfen Encore gibi bir değirmenin Timemore-CMD-Kinu-1Zspresso gibi değirmenlerle yarışması için 10 Fırın ekmek yemesi lazım :D

Neye Göre Encore ? :) Fanboyluk yapmayalım Lütfen Encore gibi bir değirmenin Timemore-CMD-Kinu-1Zspresso gibi değirmenlerle yarışması için 1 Fırın ekmek yemesi lazım :D

Fanboyluk değil ki ben şuan comandante kullanıyorum :) ama zaten timemore diye bahsettiğiniz değirmen CMD kinu klasmanında değil encore klasmanında bir değirmen.

Fanboyluk değil ki ben şuan comandante kullanıyorum :) ama zaten timemore diye bahsettiğiniz değirmen CMD kinu klasmanında değil encore klasmanında bir değirmen.
Fincan Testleri öyle demiyor ama :) Ayrıca uzun zaman önce bir grup arkadaş CMD ve Timemore karşılaştırmasıda yapmıştı. 2 değirmenin birbirine çok yakın olduğunu ve Nüans'sal bir takım farklar ortaya çıkmıştı Comandante biraz daha iyi bir fincan ortaya çıkarmıştı :) Ayrıca Timemore'un Resmi Testleride var. Timemore ile Encore'u aynı kefeye koymanız (n)(n) çünkü Timemore çok daha üst klasmanda bir değirmen Comandanteye çok daha yakın bir ürün.

Fincan Testleri öyle demiyor ama :) Ayrıca uzun zaman önce bir grup arkadaş CMD ve Timemore karşılaştırmasıda yapmıştı. 2 değirmenin birbirine çok yakın olduğunu ve Nüans'sal bir takım farklar ortaya çıkmıştı Comandante biraz daha iyi bir fincan ortaya çıkarmıştı :) Ayrıca Timemore'un Resmi Testleride var. Timemore ile Encore'u aynı kefeye koymanız (n)(n) çünkü Timemore çok daha üst klasmanda bir değirmen Comandanteye çok daha yakın bir ürün.

Kişiye göre değişir o bence bunu söylemeniz için her iki değirmeni de kullanmış olmanız gerekirdi ben kullandığım için söylüyorum.o açıdan bakarsanız hario skerton CMD den üstün tutan değerlendirmelerde var internette:) encore tek sıkıntısı motor gücü az ve dediğiniz gibi o plastik parçanın çabuk kırılması.

CMD'nin Türkiyede popülaritesi @raistlin beyin başarısı bence. Yoksa fiyat performans olarak o kadar da uçan kaçan bir ürün değil.

Geri