• Eylül
    Sevgili Ziyaretçi Ekim ayı gelmesi ile birlikte Kahve Kulübü kahve alım anketini sonuçlandırdık. Sizlerin oyları ile belirlenecn firmadan Ekim ayı toplu kahve alımı yapılacak.
    Ekim ayı Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Grubuna katılmayı unutmayın.

Baratza Encore Öğütme Ayarı Sorunu - Yardım

melih ismail

İyi Bilinen Üye
v60 için optimal öğütüm ayarı ne olmalı.?
baratzada 14 yaptım fakat bana çok iri geldi kahvelerim taze 15 gün önce kavrulmuş güzel muhafaza ediliyor.
v60 için öğütülen kahvelerinizin fotoğraflarını paylaşabilir misiniz ?

NoDRaC

İyi Bilinen Üye
Yönetici
Editör
İsim
Suat
Daha fazla  
İsim
Suat
Espresso Makinesi
Lelit Bianca
Değirmen
Niche, Comandante
Ekipmanlar
V60, Chemex, Kalita, Melodrip
Kahve Arkadaşlığı İstiyor musunuz?
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
istanbul
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
gaziosmanpaşa
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
taksim
v60 için optimal öğütüm ayarı ne olmalı.?
baratzada 14 yaptım fakat bana çok iri geldi kahvelerim taze 15 gün önce kavrulmuş güzel muhafaza ediliyor.
v60 için öğütülen kahvelerinizin fotoğraflarını paylaşabilir misiniz ?

internet aramalarında 14-15 ayar öneriliyor baratza için. Demleme süreniz nekadar sürüyor?

NoDRaC

İyi Bilinen Üye
Yönetici
Editör
İsim
Suat
Daha fazla  
İsim
Suat
Espresso Makinesi
Lelit Bianca
Değirmen
Niche, Comandante
Ekipmanlar
V60, Chemex, Kalita, Melodrip
Kahve Arkadaşlığı İstiyor musunuz?
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
istanbul
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
gaziosmanpaşa
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
taksim

teyyaredenkahve

İyi Bilinen Üye
Editör
İsim
Levent

pofpof

Aktif Üye
Daha fazla  
Espresso Makinesi
Rancilio Silvia
encore 11 ayarında o şekilde olmayacaktır, öğütücüde üst burr tutucusu çıkmış gibi bir öğütüm görüyorum ben. Hopperı çıkarıp bıçaklara ulaşmadan önce krem rengi olan plastik burr tutucusunun kırık olmadığına ve yerine düzgün oturdupuna emin olmanız lazım öncelikle.

Not: bıçağa ulaşırken fişini çekmeyi unutmayın öğütücünün.

melih ismail

İyi Bilinen Üye
encore 11 ayarında o şekilde olmayacaktır, öğütücüde üst burr tutucusu çıkmış gibi bir öğütüm görüyorum ben. Hopperı çıkarıp bıçaklara ulaşmadan önce krem rengi olan plastik burr tutucusunun kırık olmadığına ve yerine düzgün oturdupuna emin olmanız lazım öncelikle.

Not: bıçağa ulaşırken fişini çekmeyi unutmayın öğütücünün.
Tam oturttuğumu düşünüyorum tekrar kontrol edeyim

pofpof

Aktif Üye
Daha fazla  
Espresso Makinesi
Rancilio Silvia
Hocam benim gördüğüm bir aksilik görünmüyor, ancak öğütmesi normal değil. Şu aşağıdaki videoda Chris Bacanın açıklayıcı bir konusu var, video ile kendi cihazınızı bir kıyaslayın isterseniz belki gözünüze bir şey çarpar.

melih ismail

İyi Bilinen Üye
Hocam benim gördüğüm bir aksilik görünmüyor, ancak öğütmesi normal değil. Şu aşağıdaki videoda Chris Bacanın açıklayıcı bir konusu var, video ile kendi cihazınızı bir kıyaslayın isterseniz belki gözünüze bir şey çarpar.

izledim birebir uygun acaba kargodan kaynaklı kalibrasyon sorunu mu var diye düşündüm ?