• Eylül Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Eylül ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Sezy Coffee olarak seçildi. Bu konudan Eylül ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Grubuna katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.

Baratza Encore ile V60 tarifleri

Aşağıdaki linkte , Baratza Encore referansı ile V60 için farklı demleme tarifleri paylaşılmış. Hep duyduğumuz Kasuya, Hoffman vs dışında tarifler olması ilgimi çekti :)


Sizlerin de "Encore ile" keyifli sonuçlar aldığınız tarifler varsa burada paylaşabilirseniz bir kaynak oluşturmuş oluruz
 

Enzo

İyi Bilinen Üye
Konum
İstanbul
İsim
İl
Daha fazla  
İsim
İl
Espresso Makinesi
Lelit
Değirmen
Comandante c40
Ekipmanlar
, kalita 185 dripper, hario v60 plastik, aeropress ve french press
Kahve Arkadaşlığı İstiyor musunuz?
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
İstanbul
Ben kullanırken kalibresiz ayar ile 17 20 tık arası v60
Kasuya da 26 30 tık arası kullanırdım .
 
Ben kalibresiz 16 -18 kullanıyorum. 14-15 denemelerim de oldu ama özellikle Etiyopya'larda çok tıkanma olunca 18'e doğru kayıyorum. Kasuya da 22-26 arası deniyorum.
 

melih ismail

İyi Bilinen Üye
En ince ayar kalibre edildikten sonra 15-16.kademede kahve çok çamurlaşıyor .18den aşağı düşmüyorum kalita ve v60 demlemede,aeropresste 20-24 arası uygun oluyor .
 
Üst