• Ocak Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Ocak ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Kafein Kültür olarak seçildi. Bu konudan Ocak ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Grubuna katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.

Baratza Encore Ana Kalibrasyon Ayarları ve Temizlik

ertugrulk

Aktif Üye
İsim
Ertuğrul Koçlar
Daha fazla  
İsim
Ertuğrul Koçlar
Değirmen
Comandante c40 Nitro Blade, Baratza Encore
Ekipmanlar
Hario V60 02, French Press, Delter Press, Kalita Wave 185, Chemex 3 Cup, Konchero Isı Ayarlı Kettle
Gününüz güzel olsun.

Bugün, Baratza Encore hakkında en çok soru gelen konulardan birini cevaplayabilmek adına bir video çektim ve paylaştım.

Baratza, dış kalibrasyon ayarlarının ötesinde bir de iç mekanizmasında üç farklı ayarı olan bir öğütücü. İç mekanizmasında, “ince”, “nötr” ve “kalın” olmak üzere üç farklı vida hanesi var ve vidayı istediğiniz ayara alarak öğütme boyutlarında değişiklikler yapabiliyorsunuz. İç düzeneğe nasıl ulaşabileceğinizi ve kalibrasyonu nasıl değiştirebileceğinizi videoda aktardım. İzledikten sonra hala soru işaretleriniz olursa çekinmeden sorabilirsiniz.

Üç ayarı da denedikten sonra en tutarlı sonucun “ince” ayarda olduğunu gözlemledim ve bu ayarda kullanmaya devam ettim. “İnce” ayardaki 3. kademeden 40. kademeye kadar öğütme boyutlarını aktardığım rehbere de şuradan ulaşabilirsiniz.

Baratza Encore Öğütme Ayarları

Ve ana kalibrasyonu değiştirirken parçaları ayırmışken basitçe nasıl temizlendiğini de anlattım.

İlgilisine sunuyorum.

 
Üst