• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Aylık alımlar harici kahve almaya yer kalmaması sorunsalı

Kahve Kulübü aylık kahve alımları, aylık kahve alım ihtiyacınızı ne ölçüde karşılıyor?

• Tamamını (%100 - Sadece Kahve Kulübü aylık alımlarından kahve alıyorum)

Oy: 23 20.4%
  • Çok büyük kısmını (%70-80 - Aylık alım haricinde pek az kahve alabiliyorum)

Oy: 42 37.2%
  • Yarısını (%50 - Aylık alım haricinde epeyce kahve alacak kadar çok kahve alıyorum)

Oy: 16 14.2%
  • Yarıdan az (%50'den aşağı)

Oy: 15 13.3%
  • Aylık alımlara katılmıyorum

Oy: 17 15.0%

• Kullanılan toplam oy
    113
  • Anket kapatılmış .

kursad42

Üye
İsim
Kürşad
Daha fazla  
İsim
Kürşad
Kahve Arkadaşlığı İstiyor musunuz?
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
Ankara
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Çankaya
Kahve Kulübü aylık alımları gayet güzel gidiyor, ancak son 2 ayda şu nokta dikkatimi çekti. Bilmiyorum sizde nasıl ama ben ir aylık alım kahvelerini bitirdiğimde, sonraki ayın kahveleri gelmiş oluyor ve arada başka kahve almaya fırsat kalmıyor.

Son 4 aylık alıma, yani Zümrüt Karaca, Coffee Department, Probador ve Coffeerem alımlarına katıldım. Bunlar haricinde ne kahve almışım diye bakıyorum da, 2 paket Cafe ROR'dan, 1 paket de Sinop kahvecisinden alım yapmışım. Coffeerem paketlerinden 3ünü bitirdim, diğer 3ünü de yarılamış durumdayım. Null Coffee siparişi gelene kadar ancak onları bitirebilicem.

Bence Kahve Kulübü ortak alımları, kulüp üyelerinin kahve tüketimlerinde belli bir yer tutmalı ama tamamını da işgal etmemeli.

Bilmem siz ne dersiniz?

Katılıyorum, ben de bu durumu fark ettiğimden beri ya en küçük paketlerden alıyorum ya da paylaşmaya çalışıyorum. Belki bu alımı pas bile geçebilirim çünkü toplu alımlar dışında denemek istediğim çok fazla kahve var :D

Bu dediğinize katılıyorum. Elimde hala coffeeremden aldığımız kahvelerden var, bitiremedim henüz. Paketlerin daha düşük gramajda olması tercihim ancak bunu alımı düzenleyenlerin ayarlayabildiğini sanmıyorum. En fazla istekte bulunabilirler. Sanırım kavurucular düşük gramajlı paket gönderme fikrine sıcak bakmıyorlar.

Ufak paketleme bazı kavurucular için mümkün olamayınca maalesef böyle bir durum söz konusu.
Elimde baya kahve var, muttley yolda. Önümüzdeki ay bir yurtdışı siparişini de düşünecek olursak bu ayki alıma katılmama imkanım yüksek.

Aylık kahve tüketimim 750-900 gram arası oluyor genelde, nispeten ucuz 250 gramlık daha paket alıyorum bu ay mesela

Kahve Kulübü aylık alımları gayet güzel gidiyor, ancak son 2 ayda şu nokta dikkatimi çekti. Bilmiyorum sizde nasıl ama ben ir aylık alım kahvelerini bitirdiğimde, sonraki ayın kahveleri gelmiş oluyor ve arada başka kahve almaya fırsat kalmıyor.

Son 4 aylık alıma, yani Zümrüt Karaca, Coffee Department, Probador ve Coffeerem alımlarına katıldım. Bunlar haricinde ne kahve almışım diye bakıyorum da, 2 paket Cafe ROR'dan, 1 paket de Sinop kahvecisinden alım yapmışım. Coffeerem paketlerinden 3ünü bitirdim, diğer 3ünü de yarılamış durumdayım. Null Coffee siparişi gelene kadar ancak onları bitirebilicem.

Bence Kahve Kulübü ortak alımları, kulüp üyelerinin kahve tüketimlerinde belli bir yer tutmalı ama tamamını da işgal etmemeli.

Bilmem siz ne dersiniz?
Kusura bakmayın ama ben bu başlığı gereksiz buldum. Satın almazsanız, aylık alımlar toplam alımlarınızı işgal etmez diye düşünüyorum :)

Coffea Circulor duyurusu yapmak üzereyken bu başlığı görmem :(

Kusura bakmayın ama ben bu başlığı gereksiz buldum. Satın almazsanız, aylık alımlar toplam alımlarınızı işgal etmez diye düşünüyorum :)
tabi gereksiz görümüş olabilirsiniz, ancak forumda bu kadar konuşulurken alınan kahveler uzak kalamıyorum. merak da ediyorum ve yeni kahveler denemiş oluyorum. gramaj olarak gelen kahveler fazla da olsa alımlardan genel olarak mutlu olduğumu dile getirmezsem olmaz tabi.

tabi gereksiz görümüş olabilirsiniz, ancak forumda bu kadar konuşulurken alınan kahveler uzak kalamıyorum. merak da ediyorum ve yeni kahveler denemiş oluyorum. gramaj olarak gelen kahveler fazla da olsa alımlardan genel olarak mutlu olduğumu dile getirmezsem olmaz tabi.
Bu tabiki anlaşılabilir bir durum, ben de her fikre saygı duyuyorum elbet. Lakin empati kurarsam, benzer şekilde hissettiğim durumda aylık alıma katılmam olur biter. Ben almıyorsam forumdaki arkadaşlar da almasın, eksik kalmayayım gibi bir düşünceye kapılmak bana etik gelmiyor açıkçası. Örneklemem gerekirse yurtdışı kahve alımlarına hem bütçemi zorlayacağı için hem de elimde kahve olduğu için katılmadım. Ama görüyorum ki katılan arkadaşlarım hayli memnun. Ben katılmadığım ya da katılamayacağım için kesinlik yurtdışı alımları olmasın gibi bir şey demem. Aksine umarım artar ki bundan mutlu olan arkadaşlarımın sayısı git gide artsın diye düşünürüm.

Bu ara hem yurt ici hem de yurt disi alimlari biraz ic ice girdi, ben de sizin gibi kararsiz kaldim. Biraz verimliligi dusurdu ve kafalari karistirdi :)

Guzel firsat ama hepsine katilmak hele de tek kisiyseniz cok zor. Kahve arkadasi bularak belki paylasabilirsiniz. Bunun disinda haklilik payiniz var. Son 1 ay istisna oldu sanirim. Bunu bir cok kisiden de duydum.

Bu ara hem yurt ici hem de yurt disi alimlari biraz ic ice girdi, ben de sizin gibi kararsiz kaldim. Biraz verimliligi dusurdu ve kafalari karistirdi :)

Guzel firsat ama hepsine katilmak hele de tek kisiyseniz cok zor. Kahve arkadasi bularak belki paylasabilirsiniz. Bunun disinda haklilik payiniz var. Son 1 ay istisna oldu sanirim. Bunu bir cok kisiden de duydum.

Aynen, bu aralar biraz toplu alım yoğunluğu oldu. Muttley & Jack's ve Coffee Circulor etkisi var.
Ben null'u mecbur pas geçeceğim.

Keşke tek derdimiz bu olsa.

Aylık alımlara fiyatlardan bağımsız olarak çok sevdiğim, kahvelerini iyi bildiğim bir kavurucu çıkmazsa katılmama gibi bir karar aldım. Çok sansasyonel olmaya başladılar. İndirimli kahve kovalıyorum, kargo bedavalara bakıyorum, yeni kavurucular denemekten çekinmiyorum.
Abi ückors’a bir bak istersen bana %20 kod yolladılar.İdido ve kenya aldım.İdido yokmuş las jasas yollayalım dediler tamam dedim.Yolda daha gelmedi ama eskiler gibi olursa memnun kalirim fiyatlar uyguna geldi

Ben sadece yurtiçi alım yapıyorum yurtiçi kavurucuları deniyorum. Bu ay Spada'dan 500 gram aldım, Z. Karaca'dan 500 gram aldım. Bu aylık alımda 500 gram null siparişi verdim. Ay bitmeden 500 gram da kronotrop alacağım. Benim aylık tüketimim 1.5 kg civarı. Bu kahve kulübü alımında 500 gram seçeneği sunuldu ancak diğer pek çok alımda 750 gramlık paketler sunuluyordu. 750 gram pek çok kişi için yarıdan fazlası anlamına gelebilir. 450 gramlık paketler de sunulsa bence de daha iyi olur ama kavurucular daha büyük paketlerde satış yapmak istiyorlar sanırım.

Abi ückors’a bir bak istersen bana %20 kod yolladılar.İdido ve kenya aldım.İdido yokmuş las jasas yollayalım dediler tamam dedim.Yolda daha gelmedi ama eskiler gibi olursa memnun kalirim fiyatlar uyguna geldi
Sana bir şey sorcam. Seninle damak tatlarımiz benzer. Önerdiğin coffeerem guatamala san petro aldım ama çok kötü. Acı bir çay dan öte geçmedi. Gövdesi düşük kötü demlenmiş acı bir çay. Sen tatlılıktan bahsettin ben tatlılığın zerresini alamadım. Mokapot yapıp işe götürüyorum o bile olmuyor yani düşün. Hakan abiye soracaktım hiç vaktim olmadı yakalamışken sana sorayım dedim.

Sana bir şey sorcam. Seninle damak tatlarımiz benzer. Önerdiğin coffeerem guatamala san petro aldım ama çok kötü. Acı bir çay dan öte geçmedi. Gövdesi düşük kötü demlenmiş acı bir çay. Sen tatlılıktan bahsettin ben tatlılığın zerresini alamadım. Mokapot yapıp işe götürüyorum o bile olmuyor yani düşün. Hakan abiye soracaktım hiç vaktim olmadı yakalamışken sana sorayım dedim.
Evet abi onu ben de farkettim.Zaten yazmiştim konusuna da .Benim aldiğım böyle değildi.Bu sefer ben de beğenmedim.

Hocam asıl olay düşük gramajlı paket isteği sanıyorum
Doğrudur, eğer öyle ise ben yanlış anlamışımdır. Lakin aylık alım, yurt dışı alımları bunlar ciddi emek verilen, takdir edilmesi ve süregelmesi gereken işlerdir. ''Bu alımlar yüzünden başka yerden kahve alamaz olduk'' demek bunca emeğe haksızlık diye düşünüyorum.

edit:
Alımların üst üste gelmesi biraz talihsiz evet, bir ay yurt içi, bir ay yurt dışı alımları gibi bir şey düşünülebilir, konuşulabilir ama o konunun başlığı da böyle açılmamalı diye düşünüyorum.

Son düzenleme:
Aylık alımda alınan kahvelerin kavrum kalitelerinin kötü olduğunu düşündüğüm için almıyorum genelde. Yandaro almaya bile korkuyorum şu an

Geri