• Haziran Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Haziran ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Tetra N Roastery olarak seçildi. Bu konudan Haziran ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Assam Çayı

LojikProb

Yeni Üye
İsim
Gökhan DÖKMETAŞ
Daha fazla  
İsim
Gökhan DÖKMETAŞ
Hindistan'ın assam bölgesinde yetişen bu siyah çay CTC yöntemiyle granül halinde makineler tarafından üretilmekte. Ben Beta tea'nin bütün siyah çin çaylarının yanı sıra Assam ve assam nirvana çaylarını aldım. Assam nirvana çayı portakal aroması katıldığından dolayı o kadar hoş gelmese de assam çayında doğal meyvemsi bir aroma, yumuşak bir tat var ve bunun tadına bayıldım. Üstelik işlenme yönteminden dolayı olsa gerek kafein bombardımanına tutuyor sizi. Demliğe çok az da koysanız güzel renk alabiliyorsunuz. 10'dan fazla çeşit çay denedim tartışmasız en beğendiğim çay budur kesinlikle tavsiye ederim.
 
Gerçekten çok lezzetli bir çay, ilk kez 4 sene önce içmiştim başka bir markadan. Şimdi bende aşağıdaki çayı tüketiyorum 7-8 dakikada demlenmesi çok pratik.

 
Opa çayı ile harman yaptım. Sade olarak nasıl tüketiyorsunuz? Demlikte demleyip normal siyah çay gibi sıcak su ve demli çayı mı karıştırıyorsunuz.

Çay miktarı ve Su oranı nedir?
 
Opa çayı ile harman yaptım. Sade olarak nasıl tüketiyorsunuz? Demlikte demleyip normal siyah çay gibi sıcak su ve demli çayı mı karıştırıyorsunuz.

Çay miktarı ve Su oranı nedir?
300ML suya tatlı kaşığının %40 oranı çay katıyorum. Su ile seyreltmiyorum dem kırmızı olunca doğrudan tüketiyorum biraz fazla bekleyince acıma yapıyor. Demlenme süresi ise 3 dakika civarı.
 
Geri
Üst