• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

ANKET! Comandante vs 1zpresso K Pro/Plus

Comandante mi? - 1zpresso K Pro/Plus mı?

• Comandante

Oy: 178 58.2%
  • 1zpresso K Pro/Plus

Oy: 113 36.9%
  • Timemore Chestnut X

Oy: 15 4.9%

• Kullanılan toplam oy
    306
Cmdlerde sürtünme sesi çok düşük kliklerde kesiliyor, daha önce kendi sayfasında da tartışıldı, tariflerde de genellikle tutarlılık söz konusu oluyor. 9 klikle espresso makinesinin tıkanmasına cmd kullanıcıları şaşırıyor mesela. :)

merhaba şuan halihazırda timemore c2 kullanıcısıyım. Daha üst düzey bir değirmen arayışına girdim.

İyi bir değirmen alıp bir daha değirmen arayışına girmemek için en iyisini seçmeye çalışıyorum. Çok profesyonel bir demleyici değilim fakat en azından değirmen konusunda geliştirme konusu kapansın istiyorum bi kere alıyım kurtuluyum mantığında.

Sonuç olarak karşıma Comandante ve 1zpresso modelleri çıkıyor. Çok gereksiz bir para harcamak istemiyorum hem bu dediğimi sağlasın hem de çok para harcamayım (yani burada demek istediğim şey, k-max ile k-pro arasında öğütüm farkı yoksa düşük fiyatlısını tercih edebilirim).

Öğütüm kalitesi 1.önceliğim, ergonomi 2.önceliğim, fiyat 3.önceliğim, tip 4. önceliğim.

ekleme: v60 demleme için kullanacağım

Son düzenleme:
merhaba şuan halihazırda timemore c2 kullanıcısıyım. Daha üst düzey bir değirmen arayışına girdim.

İyi bir değirmen alıp bir daha değirmen arayışına girmemek için en iyisini seçmeye çalışıyorum. Çok profesyonel bir demleyici değilim fakat en azından değirmen konusunda geliştirme konusu kapansın istiyorum bi kere alıyım kurtuluyum mantığında.

Sonuç olarak karşıma Comandante ve 1zpresso modelleri çıkıyor. Çok gereksiz bir para harcamak istemiyorum hem bu dediğimi sağlasın hem de çok para harcamayım (yani burada demek istediğim şey, k-max ile k-pro arasında öğütüm farkı yoksa düşük fiyatlısını tercih edebilirim).

Öğütüm kalitesi 1.önceliğim, ergonomi 2.önceliğim, fiyat 3.önceliğim, tip 4. önceliğim.

Son 1 senedir kpro kullanıyorum. makina ilk günkü gibi çalışıyor hala takır takır. 1zpressoda burr kısmı seri seri değişiyor bildiğim kadarıyla, yani k serisinin tamamı aynı kesicileri kullanıyor. Tasarımsal farklılıkları var bildiğim kadarıyla.
Siz üst segment bir ürüne geçecekseniz hepsi mutlu eder zaten sizi. Cmd, kpro/plus/max, vb. bunlar zaten birbirine çok yakın değirmenler.

Bence sadece V60 ile devam edecekseniz Comandante.

K pro vs commandante

1. Kriteriniz göreceli.
2. Kesinlikle k pro
3. K pro
4. Commandante
5. Öğütüm aralığı her telden demlemeye uygun olması sebebiyle k pro. Commandanteyle türk kahvesi ve espresso eziyet.
6. Temizlik kolaylığı commandate
7. Hız kesinlikle k pro.

Evde commandante işte k pro var. Durum bu. Sıfırdan değirmen alıyor olsam k pro alırdım.

10 ay k pro yaklaşık 3 hafta da Comandante kullandım; hala Comandante kullanmaya devam ediyorum. Her ikisi de çok üst seviye değirmenler. Bu ikisi arasında kalıp da aklında soru işaretleri olan arkadaşlara yardımcı olabilirim naçizane.

belki yardımı olabilir.

Geri