• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Ankara'da nitelikli kahve çekirdeği isteği.

kaktus

Üye
İsim
Zel
Ankara'cığım özelliklede Ayrancı'mdan merhabalar. Nitelikli çekirdek, demleme, latte art filan çok severim. Bildiğim yerlerden şaşmıyorum ama tadım yapmak, coffee shop keşfetmek gibi minik etkinlilkler olursa daima varım.

One more cup of coffee?
Sevgiler

Ankara'cığım özelliklede Ayrancı'mdan merhabalar. Nitelikli çekirdek, demleme, latte art filan çok severim. Bildiğim yerlerden şaşmıyorum ama tadım yapmak, coffee shop keşfetmek gibi minik etkinlilkler olursa daima varım.

One more cup of coffee?
Sevgiler
Merhaba denlemesine gücendiğiniz ankarada güzel kahveciler var mı nereyi önerirsiniz başlığı görünce danışmak istedim :)

Hocamlar selam,

Ayrancı tarafında Mesnevi'nin başında Nitka Coffee Co. önerilebilir. Geçenlerde içtiğim El Salvador V60'ın tadı halen damağımda, Ayrıca kavurma profilini tutturmaya çalıştığı yeni hasat Brezilya çekirdeği gelecekti. Bir süre Ankara'da olmadığım için deneme fırsatım olmadı ancak geldiyse deneyimlerinizi buradan benimle paylaşabilirseniz çok sevinirim.

Muhtemelen daha önce gittiğinizi düşündüğüm ancak bir ihtimal gitmemişseniz diye birkaç öneri daha bırakıyorum. Umarım beğenirsiniz.

Rispetto - Bahçelievler
Hoo Poe - Bahçelievler
Le Nuage - Armada Arkası
Hound - Yıldız
Peca - Mahall Ankara

Peca Coffee'de yeni denemelere açık bir arkadaşın tavsiyesiyle Etiyopya çekirdeğinden çok güzel Türk Kahvesi içebilirsiniz

Hocamlar selam,

Ayrancı tarafında Mesnevi'nin başında Nitka Coffee Co. önerilebilir. Geçenlerde içtiğim El Salvador V60'ın tadı halen damağımda, Ayrıca kavurma profilini tutturmaya çalıştığı yeni hasat Brezilya çekirdeği gelecekti. Bir süre Ankara'da olmadığım için deneme fırsatım olmadı ancak geldiyse deneyimlerinizi buradan benimle paylaşabilirseniz çok sevinirim.

Muhtemelen daha önce gittiğinizi düşündüğüm ancak bir ihtimal gitmemişseniz diye birkaç öneri daha bırakıyorum. Umarım beğenirsiniz.

Rispetto - Bahçelievler
Hoo Poe - Bahçelievler
Le Nuage - Armada Arkası
Hound - Yıldız
Peca - Mahall Ankara

Peca Coffee'de yeni denemelere açık bir arkadaşın tavsiyesiyle Etiyopya çekirdeğinden çok güzel Türk Kahvesi içebilirsiniz
Selamlar kahve demlediğini iddia edip gercekten sadece v60 a sicak su döken mekanlar öyle artti ki iyi kahveye hasret kaldim onerileriniz icin cok tesekkur ederim hocam 🙏🏻🙏🏻🙏🏻

Yahu insanın aklına sonradan sonradan geliyor bu arada Bahçelievler bölgesinde Zümrüt Karaca Coffee Co. atladığım için çok utandım.

Anıl Beyin her kahve profiline göre uyguladığı farklı demleme yöntemleri beni de bir hayli etkilemişti. Aslında ben bu kadar ince düşünmeyi çok gerekli bulmuyorum ancak yine de kendileri için Ankara’daki kahve işletmelerinin Lagavulin’i diyebilirim. Ben şuan için İstanbul’da MSA’da profesyonel baristalık eğitimi alıyorum ancak Şubat ortası gibi geldiğimde sizinle yüz yüze kahve eşliğinde sohbet etmek isterim :)

Anıl Beyin her kahve profiline göre uyguladığı farklı demleme yöntemleri beni de bir hayli etkilemişti. Aslında ben bu kadar ince düşünmeyi çok gerekli bulmuyorum ancak yine de kendileri için Ankara’daki kahve işletmelerinin Lagavulin’i diyebilirim. Ben şuan için İstanbul’da MSA’da profesyonel baristalık eğitimi alıyorum ancak Şubat ortası gibi geldiğimde sizinle yüz yüze kahve eşliğinde sohbet etmek isterim :)
Tabii hocam büyük zevk duyarım ister forumdan ister instagramdan ulaşabilirsiniz kullanici adim ayni

Hocamlar merhabalar,

Kısa bir Ankara ziyareti esnasında Ümitköy civarında Pacas Coffee deneme fırsatım oldu demleneler konusunda çok başarılı ve cosy bir ortam sağlanmış şiddetle tavsiye ederim.

Bu konuda Bahçelievlerde
hoopoe (coffe factory)
Rispetto (coffe departman)
Barni coffe(eski beyond of bean) (kendi kahveleri)
Rate of Raise (ROR coffe)( kendi kahveleri)
Zümrüt karaca(kendi kahveleri)
Drupe coffe
Coffe project (emek)( kendi kahveleri)
Pines coffe ( daha açılmadı )
Kendi gittiğimiz beğendiğimiz kahveciler ilk 4ü sık gittiğimiz hoo poe ise hep gittiğimiz bir kahve dükkanı ilk üç dükkanda ise yurtdışı kahveler farklı markalardan çekirdekler bulabilirsiniz

Son düzenleme:
Bu konuda Bahçelievlerde
hoo poe (coffe factory)
Rispetto (coffe departman)
Barni coffe(eski beyond of bean) (kendi kahveleri)
Rate of Raise (ROR coffe)( kendi kahveleri)
Zümrüt karaca(kendi kahveleri)
Drupe coffe
Coffe project (emek)( kendi kahveleri)
Pine coffe ( daha açılmadı )
Kendi gittiğimiz beğendiğimiz kahveciler ilk 4ü sık gittiğimiz hoo poe ise hep gittiğimiz bir kahve dükkanı ilk üç dükkanda ise yurtdışı kahveler farklı markalardan çekirdekler bulabilirsiniz
Öneriler lcin cok tesekkurler, Okul online olduğundan malesef uzak kaldım :( nisanda acilirda insallah gitmediklerimide gider denerimm

Buradan görüp denediğim Peca'ya ben de +1 geçiyorum. Kullanılan çekirdekler kaliteli, notalarını kokularından çok net hissedebiliyorsunuz, dönemlik de çekirdek kullanıyorlar her zaman hepsi olmuyor. Bugün Peru'dan bi filtre kahve denedim çok başarılıydı.

Geri