• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Aluminium Drip Stand

Nedim

Üye
Daha fazla  
Espresso Makinesi
Delonghi Dedica 680R
Değirmen
Timemore slim , sage bcg820
Ekipmanlar
Hario immersion , timemore v60,Kütahya porselen v60,chemex
Kahve Arkadaşlığı İstiyor musunuz?
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
İstanbul
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Ataşehir
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
Kadıköy
Yeni aldığım ve birkaç gündür memnun kalarak kullandığım alüminyum damlama standım hakkında bir şeyler yazmak istedim.Bu sayede belki böyle bir ürün almayı düşünen arkadaşlarında ilgisini çeker.Teknik olarak baktığınızda kahvenin tadına bir katkısı olduğunu sanmıyorum daha ziyade yapımı esnasındaki hazza görsel bir katkı sağlıyor.Çok basit bir mimarisi var alüminyuma şekil verilerek üzeri fırın boyama yapılmış.Ben İnternet üzerinden araştırdığımda hario nun "V60 aluminium Single stand"dan esinlenildiğini gördüm sanırım ölçüleri de aynı.Cam V60 set ile kullanıyorum toplam 705 gr geliyor. 150 TL ye shopier üzerinden aldım genel olarak memnun kaldım diyebilirim ufak tefek boya kusurları vardı ama onlarda aşırı dikkatli gözler hariç fark edilmeyebilir.

Ekli dosyalar

• IMG_6262.JPG
    IMG_6262.JPG
    66.7 KB · Görüntüleme: 93
  • IMG_6264.JPG
    IMG_6264.JPG
    60.5 KB · Görüntüleme: 90
  • IMG_6269.JPG
    IMG_6269.JPG
    32.7 KB · Görüntüleme: 101
Bende kırmızı ve koyu füme olanından satın aldım.
Drip stand alu..jpg

Arkadaş çok ilgili alım süresince Whatsapp'da yazıştık tüm sorularıma usanmadan yanıt verdi sağolsun.
Drip standlarım olmasına rağmen bunları da çok beğendim.390 gr.ağırlık ile terazi üzerine rahatca oturabilen ölçülere sahip ve çok sağlam hiç esnemiyor.Alacak olanlara kesinlikle öneririm.

Drip stand konusu tamamen görsel zevk hiç de şart değil çoğu demlemede bende kullanmıyorum nadiren kullansam da
dripper ve serverlerın demleme sonrasında standların üzerinde durması bile güzel oluyor.Ya da ben seviyorum bilmiyorum.
Daha önce kendi yaptıklarım var bir de Hario drip stand satın almıştım.Merak işte 😘

Chn drip stand1.jpg

Chn drip stand and Hario.jpg

Güle güle kullanın. Gayet şık duruyor.

Geri