• Eylül
    Sevgili Ziyaretçi Ekim ayı gelmesi ile birlikte Kahve Kulübü kahve alım anketini sonuçlandırdık. Sizlerin oyları ile belirlenecn firmadan Ekim ayı toplu kahve alımı yapılacak.
    Ekim ayı Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Grubuna katılmayı unutmayın.

Aliexpress ve Gümrük Vergisi

Gwirax

Yeni Üye
Akradaşlar, Aliexpress'ten Timemore C2 almayı düşünüyorum ama gümrük vergisi konusunda endişeliyim. Eğer daha önce Aliexpress'ten alışveriş yapan varsa aldığı ürünün fiyatını ve o ürüne ne kadar gümrük vergisi ödediğini yazarsa çok mutlu olurum.

utkukaya

Aktif Üye
İsim
Utku Kaya
Daha fazla  
İsim
Utku Kaya
Değirmen
Comandante
Ekipmanlar
Aeropress, V60
Kahve Arkadaşlığı İstiyor musunuz?
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
İstanbul
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Avcılar
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
Beylikdüzü
Bence Aliexpress'le hiç uğraşmayın. gelbura.com'da resmi tedarikçisi tarafından satılmaya başlandı. Çin'den getirtmeye kalkınca vergisi vs. aynı fiyata denk geliyor artık. Üstelik beklemek de cabası. Siteye bir bakın derim.

elbatin

İyi Bilinen Üye
İsim
Abdullah Batın GÖFER
Daha fazla  
İsim
Abdullah Batın GÖFER
Değirmen
Timemore Chestnut C2
Ekipmanlar
Hario V60,French Press
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
Ardahan-Ankara
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Ardahan Merkez
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
Ankara Bahçelievler
Vergi en fazla 30 lira çıkar satıcıya 15 dolar yazdırırsanız. Arkadaşların da dediği gibi Türkiye distrübitörü var,oradan alabilirsiniz. Forumda ikinci el satanlar da mevcut uygun fiyata.

teyyaredenkahve

İyi Bilinen Üye
Editör
İsim
Levent
Akradaşlar, Aliexpress'ten Timemore C2 almayı düşünüyorum ama gümrük vergisi konusunda endişeliyim. Eğer daha önce Aliexpress'ten alışveriş yapan varsa aldığı ürünün fiyatını ve o ürüne ne kadar gümrük vergisi ödediğini yazarsa çok mutlu olurum.

Gumruk olayi sans isi. 16 TL ile alim bedelinin 20% si arasinda bir sey odersiniz.

Dusuk bedel yazarlarsa, gumrukte sorun olabiliyor. Benim degirmenlerim gumruge takilmisti. Tam vergi odedim.

elbatin

İyi Bilinen Üye
İsim
Abdullah Batın GÖFER
Daha fazla  
İsim
Abdullah Batın GÖFER
Değirmen
Timemore Chestnut C2
Ekipmanlar
Hario V60,French Press
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
Ardahan-Ankara
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Ardahan Merkez
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
Ankara Bahçelievler
Evet öyleymiş galiba. Şimdi de durdum durdum amazon.com'dan aeropress sipariş ettim. Dolar üzerinden aldım ki belki dolar düşer de az öderim diye. Oo dedim doğalgaz
rezervi açıklanıyor bi 5 lira kâr ederiz artık, 10 lira zarar ettik. Süper...
2023

bgraknd

Üye
İsim
Buğra
Daha fazla  
İsim
Buğra
Değirmen
Timemore C2
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
İstanbul
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Sefaköy
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
Beşiktaş
Yarın $50 gibi bir fiyata alınabilir olacak. Vergi en fazla $10 olabilir. $60 güncel kurla 439₺ yapıyor. Türkiye'den almaya göre baya kar edersiniz.