• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Aliexpress Kahve Ürünleri Hakkında Gümrük ve Kargo Sorunları

muec

Üye
İsim
muec
Daha fazla  
İsim
muec
Merhabalar. Aliexpress'ten sipariş verdiğim bir ürün an itibarıyla yolda fakat ben ürünü almaktan vazgeçtim, iade etmek istiyorum. PTT Kargo'dan ürünü teslim almasam geri gider ve ben de paramı iade alabilir miyim sizce?

alım İlanındaki sayfada bunlar açıklanmış olmalı, iade şartları falan. Ancak AliExpressde çok çok büyük oranda iadede kargo ücreti size ait oluyor

Merhabalar. Aliexpress'ten sipariş verdiğim bir ürün an itibarıyla yolda fakat ben ürünü almaktan vazgeçtim, iade etmek istiyorum. PTT Kargo'dan ürünü teslim almasam geri gider ve ben de paramı iade alabilir miyim sizce?
Süreç fazlasıyla uzar ama(3-4 ay) dediğiniz yöntem çalışıyor genelde

Bir siparişimde şöyle bir madde gördüm fakat hepsi için geçerli midir bilemiyorum.
If the package arrive at the delivery office, please contact post office to pick up in time. Buyer should be responsible for any consequences of failure to collect items in time.

Bir siparişimde şöyle bir madde gördüm fakat hepsi için geçerli midir bilemiyorum.
If the package arrive at the delivery office, please contact post office to pick up in time. Buyer should be responsible for any consequences of failure to collect items in time.
Benim aldığım ürünün sayfasında herhangi bir bilgi bulamıyorum bu kargo süreçleriyle ilgili. Sayfanın neresinde yazar genelde?

Benim aldığım ürünün sayfasında herhangi bir bilgi bulamıyorum bu kargo süreçleriyle ilgili. Sayfanın neresinde yazar genelde?
Benim kahve malzemesi dışında bir siparişimde ürün 2 aydır gelmeyince dispute açtım ve 10 gün daha beklememi söyleyen mailde bu da yazıyordu. Tüm ürünler için geçerli mi bilmiyorum maalesef.

Sayfanın linkini paylaşım isterseniz birlikte bakalım
Ürün bu hocam, çok teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için.
Edit: Link
#Aliexpress TRY 437.01 18%OFF | XEOLEO Manual Coffee grinder Portable coffee grinder Aluminum Coffee miller coffee bean milling machine 35g Conical burr grinder

Hocam zannedersem linki sonradan editlediğim için görmediniz, tekrar alıntılıyorum bu nedenle.
Evet ben de göremedim iade sürecine ilişkin bilgi. PTT'de arkadaşım var ona danıştım, yaklaşık 1 yıl 2 ay kadar süren bir bekleme süreci sonunda teslim alınmayan ürünler satılıyormuş. yani iade almazsanız para iadesi alamazsınız. ptt ile görüşüp, ürünün gönderildiği adrese gönderimin ne kadar tutacağını öğrenirseniz teslim alıp iade etmenin artısını eksisini değerlendirebilirsiniz. bu arada merak ettim, ne kadar almıştınız? aldığınız tarihteki tl olarak?

Evet ben de göremedim iade sürecine ilişkin bilgi. PTT'de arkadaşım var ona danıştım, yaklaşık 1 yıl 2 ay kadar süren bir bekleme süreci sonunda teslim alınmayan ürünler satılıyormuş. yani iade almazsanız para iadesi alamazsınız. ptt ile görüşüp, ürünün gönderildiği adrese gönderimin ne kadar tutacağını öğrenirseniz teslim alıp iade etmenin artısını eksisini değerlendirebilirsiniz. bu arada merak ettim, ne kadar almıştınız? aldığınız tarihteki tl olarak?
Çok teşekkür ederim zahmet edip sorduğunuz için. 35 liralık kupon kullanarak 380 tl'ye aldım. 15 tl de kargo ücreti var. Esasında değirmen gayet iyi de Timemore C2 stoklara girince ondan da sipariş ettim, o nedenle iade mi etsem diye düşündüm. Teslim alıp forumda satmak en mantıklısı sanırım.

Çok teşekkür ederim zahmet edip sorduğunuz için. 35 liralık kupon kullanarak 380 tl'ye aldım. 15 tl de kargo ücreti var. Esasında değirmen gayet iyi de Timemore C2 stoklara girince ondan da sipariş ettim, o nedenle iade mi etsem diye düşündüm. Teslim alıp forumda satmak en mantıklısı sanırım.
öyle görünüyor :)

Ben japonyadan gelen bi siparişimi kabul etmeyip geri göndermiştim. Pttnin geri göndermesi gerek diye düşünüyorum. Ama para iadesi vs süreç uzun sürer diye düşünüyorum.

Ben japonyadan gelen bi siparişimi kabul etmeyip geri göndermiştim. Pttnin geri göndermesi gerek diye düşünüyorum. Ama para iadesi vs süreç uzun sürer diye düşünüyorum.
PTT geri gönderse bile iade olayı çok kolay değilmiş. Duruma göre ciddi miktarda kesinti yapabiliyormuş satıcı.

İmkanınız varsa iki üründe gelsin. İstemediğinizi satın , aldığınız zarar etmezsiniz. Başkası da eğer öyle bir almak isterse beklemeden satın alabilir.

İmkanınız varsa iki üründe gelsin. İstemediğinizi satın , aldığınız zarar etmezsiniz. Başkası da eğer öyle bir almak isterse beklemeden satın alabilir.
Benim nihai kararım da bu yönde. Xeoleo yakın bir zamanda elimde olacak muhtemelen. Geldiğinde ilana koyarım diye düşünüyorum ama bir yandan da ürün gözüme hoş geliyor. Hem kapasitesi Timemore'dan fazla hem de görüntü olarak daha şık.

16 Nisanda sipariş ettiğim ürünüm bugün itibariyle PTT yurtdışı bürosuna geldi. Bu süreçte çalışıp çalışmadığını merak edenler için bilgi vermek amacıyla yazayım dedim.

Geri