• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Aklınızda ve damağınızda en çok yer eden, "gönlümün sultanı" diyeceğiniz kahve / kahveler hangileri? 💜

Ceren Aksu

Üye
Daha fazla  
Değirmen
Comandante C40
Ekipmanlar
Hiroia Jimmy, Fellow Stagg Ekg, Origami Dripper, Delter Press, V60 Kasuya Dripper, V60 Dripper, Aeropress
Efenim öncelikle günaydınlar, gününüz güzel olsun 🌞

Bugün yolda yürürken aklımdan başlıkta yazan konu geçiverdi. Sonra sizlerin de izlenimlerini, tecrübelerini duymak istediğimi düşünerek konuyu açmak istedim.

Kendi adıma bugüne kadar en çok etkisinde kaldığım kahve Wush Wush varyetesi olan bir Colombia idi. Bir arkadaşım sayesinde deneme imkanım olmuştu.

Normalde floral kahveleri belirli bir noktaya kadar sevebiliyorken bu kahvedeki yoğun floralliğe aşık olmuştum. Aynı zamanda ahududu - böğürtlen gibi meyveler de hissedilenler arasındaydı. 💜 Çiçeksi aromalar içtikten sonra uzun süre damağımda kaldı. Çok özel bir kahve deneyimiydi benim açımdan.

IMG-0820.jpg

Tecrübe ettikçe, deneyimledikçe her zaman bulamayacağımız ve alamayacağımız, ama özel bulduğumuz ve aklımızda yer edinen kahveleri burada paylaşalım istedim. 🌿
Deneyimlerimizi paylaşmamızdan mutluluk duyarım 🤗

Nitelikli kahve kulvarında çoğunuza göre oldukça yeni(5 ay) olmam nedeniyle henüz sizler kadar farklı kahve, özellikle de ülke dışındaki kavurucu elinden çıkanları deneyimleme şansım olmadı... Ülke içindekiler arasında, son dönemde Kahve Fabrikası'nın Nensebo'su(Mzungu'ya çok yakın bir deneyim sundu bize), Kimma'nın Mormora'sı, Montag ve KungPow'un Wolishu Washu'ları(özellikle Montag'daki naturel olanı), yine Montag'in El Tambo'su ve Chelchele'si, Probador'un Halu Beriti natürel olanı ve son iki demlemede El Boqueron'u gayet lezizlerdi... Ancak şu ana kadar her fincanda beni hep kıpır kıpır mutlu eden Petra'nın Hunkute'si yerliler arasında favorim, ayrıca Kenya'ların ikisi de çok iyiydi...

Yurtdışından Gardelli Mzungu doyamadığımız bir kahve oldu, hangi ekipmanla, suyla, yöntemle vs demlesem kötü yapmayı beceremedim! Finaldeki Mzungu cezve birlikteliği ise unutulmazdı!

Ancak Nişantaşı Coffee Department'ta sadece iki defa tadabildiğim şu misafir kahvesi yok muuuu.... özellikle de ilk tadışımda beni resmen benden almıştı! O neydi, ben ne içtim, kahve miydi, yoksa inanılmaz güzel bir tropikal meyve kokteyli miydi... bayılmışım, sonrasını hatırlamıyorum!

Haliyle fotoğraflarını çekip araştırmıştım, özel bir seçki, bir süper edisyon olduğu belliydi namussuzun! Ancak o dönemde firmanın bize kargosu yoktu(şu anda var mı bilmiyorum), kısa süre sonra da tükenmişti maalesef!

Ekli dosyalar

• 20191130_151049_000.jpg
    20191130_151049_000.jpg
    154.2 KB · Görüntüleme: 101
  • 20191203_174200_000.jpg
    20191203_174200_000.jpg
    159.3 KB · Görüntüleme: 104
Moderatörün son düzenlenenleri:
Listelerimiz elbet güncellenecektir, eklemeler olacaktır :) Hatta bence en güzel kısmı da o bu işin sanki 🌿

her halde bugüne kadar içtiğim en iyi etiyopya kendisi. :)

tade.png

paketin tasarımı bile hissettiriyor ne ile karşılaşacağınızı!

denizhan abi, bu çekirdeklere ulaşmak çok zor ama çok çok güzel olduklarını söyleyebilirim. hunkute'yi sana rahatlıkla unutturabilir.

denizhan abi, bu çekirdeklere ulaşmak çok zor ama çok çok güzel olduklarını söyleyebilirim. hunkute'yi sana rahatlıkla unutturabilir.
doğrudur! bu firmayı incelemiştim ancak yanlış hatırlamıyorsam bunun da bize kargo hizmeti yoktu, zaten sitesi bile sadece kendi dillerindeydi yanılmıyorsam...

doğrudur! bu firmayı incelemiştim ancak yanlış hatırlamıyorsam bunun da bize kargo hizmeti yoktu, zaten sitesi bile sadece kendi dillerindeydi yanılmıyorsam...

doğru. eşimin eski müdürü polonya'lıydı. ondan rica etmiştim. oradaki bir satıcıdan alıp getirmişti.

Yakın zamanda içtiklerimin tartışmasız en iyisi ( Hem filtre hemde Espresso )
Prabador Colectiva
EL BOQUERON, GUATEMALA
Toplu alımlarda en beğendiğim çekirdek oldu. Nutzz’un Adadosu’da aynı şekilde ne kadar kötü demlesen de güzel fincanlar çıkardı.

Geisha'lar Mzungu'lar havada uçuşmadan önce yerimi alayım. Cleancup coffee'den verdiğim siparişin yanında hediye gelen 75 gram honey process Colombia Narino Benedicto'yu çok beğenmiştim. Bedava sirke etkisi belki de

Geçen yıl içtiğim en iyi kahve Koppi’nin (Helsingborg, İsveç) kavurduğu Suke Quto Organic idi (Etiyopya)

9AD098E0-B160-4F10-9917-601D42AC0D3E.jpeg

Bir de 2014’te Coffee Collective’de içtiğim Esmeralda Gesha (Panama) var ki... yıllar geçti, kahve zevkim olgunlaştı, epeyce değişik ve iyi kahve içtim ama hala daha beni daha çok etkilemiş, bu kadar aklımda kalmış bir çekirdek içmiş değilim.

Geçen yıl içtiğim en iyi kahve Koppi’nin (Helsingborg, İsveç) kavurduğu Suke Quto Organic idi (Etiyopya)

Ekli dosyayı görüntüle 9621

Bir de 2014’te Coffee Collective’de içtiğim Esmeralda Gesha (Panama) var ki... yıllar geçti, kahve zevkim olgunlaştı, epeyce değişik ve iyi kahve içtim ama hala daha beni daha çok etkilemiş, bu kadar aklımda kalmış bir çekirdek içmiş değilim.
iyi kahveydi gerçekten :)

Geri