• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

51mm Non-Pressurized Portafiltre Önerisi

İsim
Mustafa
Daha fazla  
İsim
Mustafa
Merhabalar, evimde yaklaşık 1 sene önce aldığım bir delonghi ECP3531 espresso makinem var. Çalışmasından ve çıkardığı kahveden gayet memnun olsam da geçenlerde james hoffman'ın bir videosunda pressurized olarak geçen tek delikli portafiltrelerin kreması bol fakat nitelikte pek iyi olmayan, market kahvesi diye nitelendirilen espressolar için tasarlandığını öğrendim. Aklıma girince bir kere dayanamayıp başladım altı tek deliksiz portafiltre aramaya :D. Aliexpress'te bir kaç link buldum ama dövizin de etkisiyle abartı fiyatlara çıkmış ayrıca da koluyla birlikte satılıyor. Türkiyeden halledebileceğim bir yer bilen ya da aliexpressten alıp denemiş ve memnun kalmış kimse var mı acaba?

n11 de delongi kaşığı satan var ama stoktan emin değilim.

bende baktım fakat bulamadım n11'de. Bulunduğu taktirde bende alabilirim ya da elimizdekini kestireceğiz.

Sprey mantığı ile kabarcık katıyor. Kaşıktan değil genelde sepetten yapılıyor. İsterseniz altındaki o tek delik olan yeri kestirebilirsiniz. Fotoğraf ekleyebilir misiniz?

Sprey mantığı ile kabarcık katıyor. Kaşıktan değil genelde sepetten yapılıyor. İsterseniz altındaki o tek delik olan yeri kestirebilirsiniz. Fotoğraf ekleyebilir misiniz?

Evet evet dediğininiz gibi, aslında benim aradığım şey de orijinal sepeti kestirmek yerine 51mm aynı boyutta fakat sprey yerine çok delikli bir sepet bulmak. Çünkü arıza halinde değişim için tüm ekipmanları tam istiyorlarmış.

Ekran Resmi 2020-09-25 17.18.23.pngEkran Resmi 2020-09-25 17.17.46.png

Büyük köpükler olan krema pressurized özellikli sepetten çıkan espresso benzeri bir kahve, diğer görüntü ise gerçek bir espresso makinesinden çıkan kremanın görüntüsü. Görselleri aşağıdaki videodan aldım. İngilizcesi olanlar için güzel bir kanal.

Geri