• Eylül
    Sevgili Ziyaretçi Ekim ayı gelmesi ile birlikte Kahve Kulübü kahve alım anketini sonuçlandırdık. Sizlerin oyları ile belirlenecn firmadan Ekim ayı toplu kahve alımı yapılacak.
    Ekim ayı Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Grubuna katılmayı unutmayın.

25 tl ye Drip Gooseneck Yapımı

ttuna64

Aktif Üye
İsim
Tuncay
Daha fazla  
İsim
Tuncay
Espresso Makinesi
Lelit Elizabeth + Grace
Değirmen
Breville BCG 820 ,600,Tımemore Chestnut G1
Ekipmanlar
Harıo v60 dripper,Epınox coffee syphon,Hand made cold drıp,Home Coffee Roaster wıth Artisan
Elimde Albohes Elektrikli Gooseneck mevcut.Yazın bir tane daha ihtiyaç olacaktı.En uygun fiyata 299 tl ye Tchıbo buldum.Fakat kendim yapmaya karar verdim.
Önce bir klimacıdan 25 cm bakır kestirdim.Ücret istemez dedi,teşekkür ettim.Bakır 400 ml lık cezveyi 25 tl ye aldım.
thumbnail_IMG_2106.jpgthumbnail_IMG_2092.jpg
Sonra parçaları yerlerine yerleştirdi.Leğim ve ahşap sapın montajı işi pazartesi günü tamamlacak
thumbnail_IMG_2107.jpg
Sap biraz daha inceltilip ,kaz boynu bölümü biraz daha kısaltılırsa daha estetik olabilir

Bigvocate

İyi Bilinen Üye
Daha fazla  
Ekipmanlar
Breville BES920 - Breville BCG820 - Comandante C40 - Delter Press - Hario V60 - Konchero Gooseneck Kettle
daha ne olsun, harika olmuş bence :) bunu kullanması hazırından daha keyifli olur. insan emeği gibisi var mı?

orneken

Üye
Merhaba, ben de böyle bir proje düşünüyordum ama uygulamaya koymadan uyguna kettle buldum, öyle kaldı. Madem siz yapmışsınız size sorayım. Boyun kısmına kaynağı hangi madenle yaptınız ? Gümüş öneriliyor sanırım. Kaynak sağlam oldu mu ? Ayrıca iç kısım kalaylanıyor ama boyun kısmı kalaysız olacaktır. Onun yerine çelik pipetler var , onlardan yapılsa daha iyi olur gibi geliyor bana. Bu konular bana uyarsa bir adet de ben yaptırabilirim mahallemdeki tamircide. Ama yaptırırsam sapsız yaptırıp deri parça ekleyebilirim. Monarch kettle modeli gibi. Çünkü gerçekten hem sap hem boyun çok yer kaplıyor.

ttuna64

Aktif Üye
İsim
Tuncay
Daha fazla  
İsim
Tuncay
Espresso Makinesi
Lelit Elizabeth + Grace
Değirmen
Ekipmanlar
Harıo v60 dripper,Epınox coffee syphon,Hand made cold drıp,Home Coffee Roaster wıth Artisan
Merhaba, ben de böyle bir proje düşünüyordum ama uygulamaya koymadan uyguna kettle buldum, öyle kaldı. Madem siz yapmışsınız size sorayım. Boyun kısmına kaynağı hangi madenle yaptınız ? Gümüş öneriliyor sanırım. Kaynak sağlam oldu mu ? Ayrıca iç kısım kalaylanıyor ama boyun kısmı kalaysız olacaktır. Onun yerine çelik pipetler var , onlardan yapılsa daha iyi olur gibi geliyor bana. Bu konular bana uyarsa bir adet de ben yaptırabilirim mahallemdeki tamircide. Ama yaptırırsam sapsız yaptırıp deri parça ekleyebilirim. Monarch kettle modeli gibi. Çünkü gerçekten hem sap hem boyun çok yer kaplıyor.
merhaba
kaynak işini henüz yaptırmadım.
Aslında kromdan daha sağlıklı olabilir.
Çelik pipet dediğiniz nasıl bişey? link atarsanız sevinirim.

ttuna64

Aktif Üye
İsim
Tuncay
Daha fazla  
İsim
Tuncay
Espresso Makinesi
Lelit Elizabeth + Grace
Değirmen
Ekipmanlar

AltayOzger

İyi Bilinen Üye
Editör
İsim
Altay
Daha fazla  
İsim
Altay
Değirmen
Timemore Chestnut C1 - Severin KM3873
Ekipmanlar
V60-Aeropress-Kalita-Cafflano Kompresso
Kahve Arkadaşlığı İstiyor musunuz?
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
Denizli
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Merkezefendi
Vaoov çok başarılı iş olmuş. Bütçesi olmayanlar için gerçekten çok iyi bir proje.

puspus

İyi Bilinen Üye
İsim
Yücel
Daha fazla  
İsim
Yücel
Espresso Makinesi
BFC Ela Junior
Değirmen
Mazzer Mini, Breville BCG820BSS,Porlex
Ekipmanlar
V60,Güralita,Delter, Chemex, Mokapot
Kahve Arkadaşlığı İstiyor musunuz?
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
İstanbul
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Ümraniye
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
Ümraniye-Dudullu
Harika!
Tutacak yerine deri kılıf da inanılmaz guzel olur.