• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

180 - 250ml Cam F/P Kahve Bardağı Önerisi

Shepherd

Üye
İsim
Can
Merhabalar, V60 demlemelerim için hem estetik hem de aroma açısından fiyat performans olarak gördüğünüz bardakları merak ediyorum. Şuan için en büyük eksiğim bu gibi hissediyorum çünkü 350ml porselen kupada içmek çok iyi hissettirmiyor. Max 250ml kapasiteli cam bardak arıyorum. Şarap bardağı kullandığını gördüm birkaç arkadaşın ya da viski bardağı vs. Belki bu işi araştıran olmuştur kısacası her türlü öneriye açığım.
Şimdiden teşekkür ediyorum.

english home viski bardakları çok güzel ben çok memnunum. 4 tanesi 22tl gibi bir fiyata almıştım. öneririm.
300ml yazıyor ama 230 250 ml civarı alınca dolu duruyor 300 alınca kullanışlı olmuyor.

Tam bir kompleks konu... Uzun zamandır araştırma yaptığım bir konu.. Turk malı olan ürünler üzerinde yazan ml gerçeği yansıtmıyor, bizzat bugün Jumbo ürünlerini test ettim, 300 ml yazan bir marka ile 350 ml yazan bardak ayni ölçüde su aldı :) ideal olan 230-250 ml ama bu ölçüde estetik bir cam bardak bulmak pek mümkün değil... Genelde kullanılan Paşabahçe viski bardakları da 350 ml.. En ideali double wall Jumbo, Zwilling gibi bardaklar kullanmak...

https://www.ikea.com.tr/urun-katalo...incanlar/bardaklar/50258323/ivrig-bardak.aspx
Screenshot_20210301-224610_Opera.jpg

Ben bu Ikea bardaklarından çok memnunum. İki kişilik V60 demlenebiliyor üzerinde. Aromaları ve kokuyu iyi hissettiriyor

Ürün açıklaması "Bardak, ayaksız olarak kırmızı şarap kadehi olarak da kullanılabileceğiniz gibi şeklinden dolayı şarabın aroma ve lezzetini daha iyi almanıza yardımcı olacak büyük yuvarlak bir hacme sahiptir."

Paşabahçe Casablanca, çeşitli boyutları var. 205 cc olanlar bence ideal.

Son düzenleme:
Bütün önerileri yapan arkadaşlara çok teşekkür ediyorum, @Viajera hocamın tavsiyesi üzerine, Paşabahçe Allegra almak istedim bulamayınca ona muadil Lav Lal 345cc olan modeli satın aldım, tutuşu ve yapısı itibariyle kahve içme deneyimimi artırdı. Tabanı da kalın olduğu için alttan kavraması çok rahat bence.

Bütçem olunca benim tercihim bu bardaklar olacak

Ben de yeni konu açmadan burada sorayım istedim. 140-180 ml arası espresso fincanı hissiyatında önerisi olan var mı? Acme'nin aslında bu boyutta tam aradığım şekilde ürünleri var ama biraz tuzlu geldi.

Ben de yeni konu açmadan burada sorayım istedim. 140-180 ml arası espresso fincanı hissiyatında önerisi olan var mı? Acme'nin aslında bu boyutta tam aradığım şekilde ürünleri var ama biraz tuzlu geldi.
İkea da uygun ürünler var istediğin gibi Jumbo da da var bir de Güral Porselen

benim de merak ettiğim bir konuydu.Elimdeki çift camların yanak kısımlarının kalınlığından memnun değilim.Acaba zwilling vs ince yanaklı çift cam kullanan var mı önerebileceğiniz

benim de merak ettiğim bir konuydu.Elimdeki çift camların yanak kısımlarının kalınlığından memnun değilim.Acaba zwilling vs ince yanaklı çift cam kullanan var mı önerebileceğiniz
Bende kalın çift çidarlı bardaktan içmeyi sevmiyorum. Kruve çok pahalı Simax'ın görece ucuz bardakları var.

Teşekkür ederim tavsiyeler için.Takipteyim zwilling i.Genellikle şu eski tip porselen çay takımı fincanlarını kullanıyorum.Dışı yaldızlı cafcaflı yanak kısmı ince ve dışa doğru eğimli olanlar.Pekde keyif alıyorum.Aynı tip modern fincan tavsiyelerine de açığım

ben paşabahçe timeless viski bardağı kullanıyorum memnunum, aynı şekilde elysia da oldukça şık ve kullanışlı

Geri