• Eylül
    Sevgili Ziyaretçi Eylül ayı gelmesi ile birlikte logomuzu değiştirdik ve Kahve Kulübü kahve alım anketini başlattık. Sizlerin oyları ile belirlenecek firmadan Eylül ayı toplu kahve alımı yapılacak.
    Eylül ayı Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Grubuna katılmayı unutmayın.

13 tl ye Girdap Drip Procesi

ttuna64

Aktif Üye
İsim
Tuncay
Daha fazla  
İsim
Tuncay
Espresso Makinesi
Lelit Elizabeth + Grace
Değirmen
Breville BCG 820 ,600,Tımemore Chestnut G1
Ekipmanlar
Harıo v60 dripper,Epınox coffee syphon,Hand made cold drıp,Home Coffee Roaster wıth Artisan
Benim lise yıllarımda bağımlı olduğum dergi Gırgır idi.En sevdiğim bölümleri Oğuz Aral ın Avanak Avnisi ve İrfan Sayar ın Zihni Sinir Proceler idi.
Özellikle Zihni Sinir Procelere bayılırdım.
Ara ara bende de elimdeki malzemeler ile yeni bişeyler üretme güdüsü ortaya çıkıyor (bazıları çok efektif olmasa da işimi kolaylaştırıyor)
Daha önce eşimin işyerinde kullandığı filtre kahve makinesinin su akışını, döküm üzeri granit ile kaplı kek kalıbı ile 9 farklı noktaya damlatacak şekilde düzenlemiştim.
Piyasada yaklaşık 10-13 tl arasında satılan döküm kek kalıbını (üzeri granit kaplı) Harıo v60 üzerine monte etmeye karar verdim.Kek kalıbına 18 minik delik açtım.(bugün yeni bir kek kalıbı alıp en ince Dremel uçu ile 27 deliğe çıkarmayı planlıyorum.) Avantajları v60 nın üzerine oturuyor tek elle tutma olayı yok. Bpa içermeyen bir plastik türevi değil.Geliştirilebilir bir proce :) olarak görüyorum. Bu sabah ilk ön çalışmalar aşağıya atıyorum.
thumbnail_IMG_2229.jpgthumbnail_IMG_2230.jpgthumbnail_IMG_2231.jpg
 
Son düzenleme:
Üst