• Mayıs Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mayıs ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Spada Coffee Roastery olarak seçildi. Bu konudan Mayıs ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Grubuna katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.

13 tl ye Girdap Drip Procesi

ttuna64

İyi Bilinen Üye
İsim
Tuncay
Daha fazla  
İsim
Tuncay
Espresso Makinesi
Lelit Elizabeth + LelitGrace
Değirmen
Euroka Mıgnon Specialita, Breville BCG600,Tımemore Chestnut G1S
Ekipmanlar
STUDYRAC a400 Coffee Roaster, Hand made cold drıp, Home Coffee Roaster-4 wıth Artisan (DIY)
Benim lise yıllarımda bağımlı olduğum dergi Gırgır idi.En sevdiğim bölümleri Oğuz Aral ın Avanak Avnisi ve İrfan Sayar ın Zihni Sinir Proceler idi.
Özellikle Zihni Sinir Procelere bayılırdım.
Ara ara bende de elimdeki malzemeler ile yeni bişeyler üretme güdüsü ortaya çıkıyor (bazıları çok efektif olmasa da işimi kolaylaştırıyor)
Daha önce eşimin işyerinde kullandığı filtre kahve makinesinin su akışını, döküm üzeri granit ile kaplı kek kalıbı ile 9 farklı noktaya damlatacak şekilde düzenlemiştim.
Piyasada yaklaşık 10-13 tl arasında satılan döküm kek kalıbını (üzeri granit kaplı) Harıo v60 üzerine monte etmeye karar verdim.Kek kalıbına 18 minik delik açtım.(bugün yeni bir kek kalıbı alıp en ince Dremel uçu ile 27 deliğe çıkarmayı planlıyorum.) Avantajları v60 nın üzerine oturuyor tek elle tutma olayı yok. Bpa içermeyen bir plastik türevi değil.Geliştirilebilir bir proce :) olarak görüyorum. Bu sabah ilk ön çalışmalar aşağıya atıyorum.
thumbnail_IMG_2229.jpgthumbnail_IMG_2230.jpgthumbnail_IMG_2231.jpg
 
Son düzenleme:
Üst